Про це заявила глава дипломатії ЄС Кая Каллас, повідомляє Рубрика, посилаючись на сайт Європейського Союзу.
"Сьогоднішні фіктивні вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними. Народ Білорусі заслуговує на реальне право голосу щодо того, хто керує їхньою країною", – заявила Каллас.
Вона зауважила, що безжальні та безпрецедентні репресії щодо прав людини, обмеження участі в політичному житті та доступу до незалежних ЗМІ в Білорусі позбавили виборчий процес будь-якої легітимності.
"Ми закликаємо режим негайно та беззастережно звільнити всіх політичних в'язнів, понад тисячу з яких утримують безпідставно, включно з працівником Представництва Європейського Союзу", – підкреслила глава дипломатії ЄС.
Каллас зазначила, що ЄС продовжуватиме вводити обмежувальні та цілеспрямовані заходи проти режиму, одночасно фінансово підтримуючи громадянське суспільство, білоруські демократичні сили.
"Як тільки Білорусь почне демократичний перехід, ЄС готовий підтримати країну у стабілізації її економіки та реформуванні її інституцій", – підсумувала вона.
Вибори в Білорусі
Нагадаємо, центральна виборча комісія Білорусі зареєструвала олександра лукашенка кандидатом у президенти країни на майбутніх "виборах", які пройдуть 26 січня.
Попередні президентські "вибори" 9 серпня 2020 року відзначились наймасовішими протестами за всю історію незалежної Білорусі. "Переможцем" був оголошений Олександр Лукашенко. Проте на переконання багатьох спостерігачів, перемогу у першому турі здобула Світлана Тихановська.
У країні проходили масові протести проти фальсифікації результатів виборів. Влада Білорусі жорстоко придушила ці виступи, проти опозиції застосовувалися репресії, що продовжуються досі.
Правозахисники кажуть, що в Білорусі з політичних мотивів затримали понад 50 тисяч людей із початку масових протестів під час виборів 2020 року. Понад 1300 людей вважають політичними в'язнями, хоча насправді їх значно більше, вказує "Еўрарадыё".
Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.
Жінка, яка постраждала від російського обстрілу Запоріжжя 8 січня біля виробничого підприємства та перебувала у… Читати більше
27 січня президент України Володимир Зеленський приїхав до Польщі на урочистості з нагоди 80 річниці… Читати більше
У Києві за даними метеоспостережень 26 січня було зафіксовано два температурні рекорди: температура повітря посеред… Читати більше
Про те, як розбудовують патронатну службу бригади “Хартія”, бійці якої нині нищать російського ворога на… Читати більше
27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, світ згадує одну з найстрашніших трагедій в… Читати більше
Угорщина відмовиться від блокування санкцій проти росії, які збирається продовжити Європейський Союз. У відповідь на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.