fbpx
Сьогодні
11:27 26 Січ 2025

Папа Римський закликав християн встановити єдину дату святкування Великодня

Фото: REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Напередодні Папа Римський Франциск під час проповіді звернувся до християн усього світу із закликом встановити єдину дату святкування Великодня.

Про це понтифік заявив під час проповіді 25 січня 2025 року, повідомляє Vatican News.

"Відкриймо заново спільне коріння віри. Збережімо єдність!" – зазначив глава католицької церкви.

Цьогорічне звернення Папи має особливе значення, оскільки у 2025 році відзначається 1700 років з Нікейського собору – першого з великих Вселенських соборів, під час якого прийняли Нікейський символ віри в єдиносущого Бога-Сина: він став основою для багатьох християнських церков.

Франциск підкреслив, що цей символ є "загальним визнанням віри, яке перевершує всі поділи, які роздирали тіло Христа протягом століть".

Понтифік наголосив, що річниця Нікейського собору – це "можливість для християн, які визнають символ віри та вірять у того ж Бога" зробити "рішучий крок уперед" і об'єднати дату святкування Великодня.

Щобільше, зі слів Папи Римського, цього року свято Воскресіння Ісуса Христа за юліанським і григоріанським календарями припадає на одну дату, що є символічним знаком для подальшого діалогу між церквами.

Зауважимо, що питання уніфікації дати святкування Великодня обговорюється вже не перший рік. Існують різні календарні традиції: григоріанський, яким користуються католики та більшість протестантських церков, і юліанський, за яким Великдень святкують православні церкви.

Папа Франциск зазначив, що об'єднання у визначенні єдиної дати Великодня є не лише практичним питанням, але й духовним символом єдності християн.

Перехід України на Новоюліанський календар.

Варто додати, що з 1 вересня 2023 року Православна церква України перейшла на Новоюліанський календар.

ПЦУ зазначила, що дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам'яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше).

  • 8 (а не 21) вересня відзначатиметься свято Різдва Пресвятої Богородиці;
  • 14 (а не 27) вересня – Воздвиження Хреста Господнього;
  • 1 (а не 14) жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці;
  • З 15 листопада по 24 грудня триватиме Різдвяний піст, а Різдво Христове – 25 грудня;
  • Петрів піст-2024 не буде загальним, бо П'ятдесятниця святкуватиметься 23 червня, а день святих апостолів Петра і Павла – 29 червня.
  • Великий піст триватиме з 18 березня по 4 травня;
  • Великдень у 2024 році – 5 травня.

При цьому на Великдень та інші свята, дати яких визначаються за місячним календарем, це рішення не вплине.

Новоюліанський календар — є той календар, який був створений на початку двадцятого століття на основі сучасних досліджень і був схвалений якраз 100 років тому.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: