В Україні в 2025 році можуть розпочати роботу кілька аеропортів
Цьогоріч в Україні мали б знову запрацювати декілька аеропортів. Для цього існують технічні та інші можливості, однак необхідне політичне рішення, яке, ймовірно, буде ухвалене.
Про це міський голова Львова Андрій Садовий сказав під час інтерв'ю "Твоєму місту".
"Однозначно, що цього року в Україні почнуть працювати декілька аеропортів. Для цього є технічні та інші можливості. Має бути політичне рішення. Мабуть, воно буде", – сказав очільник міста.
Садовий підкреслив важливість наявності країни на авіаційній карті світу, адже це, за його словами, питання безпеки та міжнародної присутності. Садовий навів приклад Ізраїлю, який під час війни забезпечив роботу аеропорту Тель-Авіва. Це був єдиний міст, що з'єднував ізраїльську столицю зі світом.
"І це була персональна відповідальність. Слава Богу, ніхто жоден літак не збив. Всі літаки єврейської авіакомпанії мають спецобладнання під крилами, яке застосовується у випадку, якщо є якась небезпека атаки тощо. Світ це вже пройшов. У нас немає іншого варіанту, ми повинні виживати, жити в часі війни", наголосив голова міста.
У міжнародному аеропорті "Львів" імені Данила Галицького також зазначили про можливість відкриття рейсів. Там зауважили, що "вивчають можливість відкриття рейсів цивільної авіації під час воєнного стану за умов забезпечення усіх вимог безпеки для літаків, пасажирів та інфраструктури".
"Розроблено операційний документ евакуації пасажирів, проводять постійні тренування процедур евакуації людей", вказували у повідомленні.
Нагадаємо, що у 2025 році Україна може знову відкрити перший аеропорт у Львові та відновити авіасполучення, призупинене по всій країні після вторгнення росії у 2022 році. Київ уже майже рік веде у переговори з європейською авіаційною владою та авіакомпаніями про відновлення частини авіасполучення, повідомив Еллісон.
Зауважимо, що 24 лютого 2022 року "Украерорух" закрив повітряний простір України для цивільної авіації. Це означало, що будь-які цивільні літаки не могли ані вилетіти з території України, ані пролітати над нею, а ті, що вже були в повітрі, посадили.
Через специфіку європейського законодавства в авіаційній галузі українські компанії мали змогу виконувати чартерні та регулярні рейси лише з України в Європу і навпаки, без можливості перевозити людей, наприклад з Варшави до Берліна. Фактично українські авіаперевізники втратили можливість літати.
Одна з таких компаній SkyUp Airlines знайшла рішення, що дозволило їй вижити та працювати далі. "Рубрика" поспілкувалась з топменеджером компанії та розповідає, як вона працює, чекаючи на дозвіл літати в українському небі. Читайте в нашому матеріалі: "Закриття повітряного простору: як українська цивільна авіація змогла вижити попри заборону літати".