У Чернігові можна дистанційно охрестити дитину: навіщо це рішення
У Чернігові з початку повномасштабного вторгнення з'явилася можливість проводити хрещення дитини дистанційно, використовуючи відеозв'язок. Це стосується випадків, коли один із батьків або хрещених перебуває на фронті й не може бути присутнім особисто.
Про це повідомляє ресурс Cheline, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як зазначив настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини отець Роман Кіник, бувають такі моменти, що батьки хочуть узяти хрещеного, але хрещений зараз на фронті, воює за Україну. Або рідні та близькі дитини також на війні.
Яке рішення?
Тому у Чернігові з початку повномасштабного вторгнення з'явилася можливість проводити хрещення дитини дистанційно, використовуючи відеозв'язок.
Як це працює?
"У таких випадках вмикають телефон, і хрещений виходить на зв'язок. На місці є дружина хрещеного, яка тримає телефон, і він долучається до таїнства", — пояснює отець Роман.
Священник зазначає, що цей формат не суперечить церковним канонам. Людина, навіть перебуваючи онлайн, духовно бере участь у хрещенні, що робить його повноцінним.
"Є слова, які говорять хрещені батьки, коли дитина сама за себе сказати цього не може. Тому хрещений той, який був у телефоні, він також чув, що його запитують, і також мав змогу сказати ці слова", пояснив настоятель Кафедрального собору Святої Великомучениці Катерини.
Після повернення хрещений зможе взяти дитину на руки, подарувати їй свою любов і тепло.
"Він безпосередньо духовно долучився і можна вважати його справді хрещеним, адже коли він приїде, то зможе взяти дитинку на руки та зможе поділитися своєю любов'ю та теплом саме з тією дитинкою, яку охрещували", наголосив отець Роман.