Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).
Як зазначили аналітики, 25 січня стало відомо про зацікавленість Іраку у зміцненні двосторонніх відносин із росією.
"Телеграм-канал Rybar повідомив 25 січня, що його команда, включаючи засновника Михайла Звінчука, протягом останнього тижня відвідала Ірак. У рамках візиту відбулися зустрічі з іракськими високопосадовцями, включно з прем'єр-міністром Мохаммадом Шиа Аль-Судані. Іракська сторона висловила готовність до розширення торгівлі та залучення іноземних інвестицій з Росії, наголошуючи на важливості розвитку двосторонніх відносин.
Канал також закликав російські компанії, медіа, блогерів та інвесторів активно досліджувати можливості співпраці з Іраком. Це не перший крок Кремля у цьому напрямку: представники Rybar ще в серпні 2024 року зустрічалися з іракськими чиновниками, демонструючи зацікавленість у посиленні взаємодії між країнами", зауважили в ISW.
За даними Інституту вивчення війни, Москва намагається зміцнити свою присутність на Близькому Сході, використовуючи регіон як потенційну платформу для витіснення США. Ймовірне скорочення американської військової присутності в Іраку відкриває для росії нові можливості, які Кремль прагне максимально використати.
Експерти зазначають, що недавнє падіння режиму Башара Асада в Сирії, ключового союзника росії у регіоні, змусило Москву переглянути свою стратегію. У цьому контексті Ірак стає для росії стратегічним партнером, який може відіграти важливу роль у зміцненні російського впливу на Близькому Сході.
Росія розглядає співпрацю з Іраком як шлях до збільшення своєї економічної присутності, а також як засіб підтримки своїх геополітичних інтересів. Використовуючи пропагандистські інструменти, такі як Rybar, Кремль намагається посилити свою роль у регіоні, який є важливим з погляду торгівлі, інфраструктури та безпеки.
Ключові висновки:
Нагадаємо, що вперше за 11 років міністр закордонних справ України побував із робочим візитом в Іраку.
Довідка
Видання The Guardian у квітні 2022 року писало, що росія отримує контрабандні боєприпаси та військову техніку з Іраку для війни проти України. За їхніми даними, до рф з Іраку відправили ручні протитанкові гранатомети, протитанкові ракети, а також системи залпового вогню бразильського виробництва.
У жовтні 2022-го в МЗС Іраку заявили, що їхня позиція щодо війни в Україні полягає "в необхідності знайти мирне вирішення кризи, уникнути ескалації, покладатися на переговори, проявляти стриманість і закликати до діалогу між сторонами".
Під час пресконференції з Кулебою Фуад Хусейн заявив, що Ірак виступає за припинення вогню в російсько-українській війні, а також хоче бути посередником у врегулюванні війні. За його словами, таку позицію він озвучив і міністру закордонних справ росії сергію лаврову.
Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше
Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше
У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше
Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше
В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.