Росія посилює вплив на Ірак, використовуючи пропагандистський телеграм-канал, – ISW
Кремль активно використовує пропагандистські платформи, зокрема телеграм-канал Rybar, для просування своїх інтересів у регіоні.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Інститут вивчення війни (ISW).
Як зазначили аналітики, 25 січня стало відомо про зацікавленість Іраку у зміцненні двосторонніх відносин із росією.
"Телеграм-канал Rybar повідомив 25 січня, що його команда, включаючи засновника Михайла Звінчука, протягом останнього тижня відвідала Ірак. У рамках візиту відбулися зустрічі з іракськими високопосадовцями, включно з прем'єр-міністром Мохаммадом Шиа Аль-Судані. Іракська сторона висловила готовність до розширення торгівлі та залучення іноземних інвестицій з Росії, наголошуючи на важливості розвитку двосторонніх відносин.
Канал також закликав російські компанії, медіа, блогерів та інвесторів активно досліджувати можливості співпраці з Іраком. Це не перший крок Кремля у цьому напрямку: представники Rybar ще в серпні 2024 року зустрічалися з іракськими чиновниками, демонструючи зацікавленість у посиленні взаємодії між країнами", зауважили в ISW.
За даними Інституту вивчення війни, Москва намагається зміцнити свою присутність на Близькому Сході, використовуючи регіон як потенційну платформу для витіснення США. Ймовірне скорочення американської військової присутності в Іраку відкриває для росії нові можливості, які Кремль прагне максимально використати.
Експерти зазначають, що недавнє падіння режиму Башара Асада в Сирії, ключового союзника росії у регіоні, змусило Москву переглянути свою стратегію. У цьому контексті Ірак стає для росії стратегічним партнером, який може відіграти важливу роль у зміцненні російського впливу на Близькому Сході.
Росія розглядає співпрацю з Іраком як шлях до збільшення своєї економічної присутності, а також як засіб підтримки своїх геополітичних інтересів. Використовуючи пропагандистські інструменти, такі як Rybar, Кремль намагається посилити свою роль у регіоні, який є важливим з погляду торгівлі, інфраструктури та безпеки.
Ключові висновки:
- Україна і Молдова продовжують пропонувати рішення енергетичної кризи в Придністров'ї. Президентка Молдови Мая Санду зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським у Києві 25 січня.
- Кремль продовжує використовувати відомий телеграм-канал Rybar, пов'язаний із російським урядом, для посилення впливу в Іраку.
- Російські війська просунулися вперед поблизу Торецька, Покровська, Курахового та Великої Новосілки.
- Міністерство оборони (МО) росії оголосило 25 січня, що російський уряд дозволить ветеранам добровольчих формувань отримати "статус учасника бойових дій" без подання офіційної заяви.
Нагадаємо, що вперше за 11 років міністр закордонних справ України побував із робочим візитом в Іраку.
Довідка
Видання The Guardian у квітні 2022 року писало, що росія отримує контрабандні боєприпаси та військову техніку з Іраку для війни проти України. За їхніми даними, до рф з Іраку відправили ручні протитанкові гранатомети, протитанкові ракети, а також системи залпового вогню бразильського виробництва.
У жовтні 2022-го в МЗС Іраку заявили, що їхня позиція щодо війни в Україні полягає "в необхідності знайти мирне вирішення кризи, уникнути ескалації, покладатися на переговори, проявляти стриманість і закликати до діалогу між сторонами".
Під час пресконференції з Кулебою Фуад Хусейн заявив, що Ірак виступає за припинення вогню в російсько-українській війні, а також хоче бути посередником у врегулюванні війні. За його словами, таку позицію він озвучив і міністру закордонних справ росії сергію лаврову.