Про це пише Рубрика, посилаючись на Міндовкілля.
Яке рішення?
Щороку в Україні утворюється понад 10 мільйонів тонн відходів, з них понад 500 тисяч тонн — це небезпечні відходи.
Війна загострила цю проблему. За офіційними даними, лише знищення 94 370 одиниць військової техніки окупантів спричинило понад 1,4 мільйона тонн відходів та близько 130 тисяч тонн викидів в атмосферу. Окрім цього, руйнування житлових будівель, промислових об'єктів та інфраструктури призвели до утворення мільйонів тонн будівельного сміття.
Руйнування системи збору, сортування та перероблення сміття стало ще однією екологічною катастрофою, зокрема в прифронтових і деокупованих регіонах. Неприбране сміття накопичується в небезпечних місцях, утворюючи стихійні звалища, що загрожує не лише екології, але й здоров'ю людей.
Яке рішення?
"Прийняття Національного плану є ключовим етапом реформи, яка стартувала з ухвалення рамкового Закону "Про управління відходами". Також схвалення цього документа відповідає рекомендаціям Європейської Комісії, що викладені у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення ЄС за 2023 рік", зазначила Міністр захисту довкілля Світлана Гринчук.
Як це працює?
Документ включає:
Він містить аналіз поточного стану управління відходами в Україні, прогнозні показники, стратегічні напрями розвитку галузі на 10 років, інструменти для досягнення цілей та механізми моніторингу їх виконання.
Основні цільові показники Національного плану:
Крім того, Національний план передбачає інвентаризацію об'єктів оброблення небезпечних відходів, їх приведення у відповідність до вимог законодавства або закриття.
Світлана Гринчук наголосила, що після набрання чинності Нацпланом кожна область протягом року має розробити регіональні плани управління відходами терміном на 10 років з актуалізацією кожні чотири роки.
У цих планах буде враховано:
На їхній основі громади сформують місцеві плани управління відходами.
Нагадаємо, що ще навесні Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів розпочинає цикл регіональних тренінгів для громад та бізнесу щодо практичного застосування норм закону "Про управління відходами".
Також "Рубрика" дізналася, як за експертної підтримки Програми U-LEAD з Європою громади будуть осучаснювати свої полігони, щоб збільшити відсоток перероблення відходів і зменшити шкоду сміттєзвалищ для довкілля. Читай те докладніше у нашому матеріалі: "Як громадам дати раду зі сміттям: кейси Славутича і Конотопа".
“Рубрика” коротко розповідає, кому допоможуть поради в посібнику та що вони містять. У чому проблема?… Читати більше
Північнокорейські війська, які перебувають у зоні бойових дій у росії, демонструють суттєві недоліки в адаптації… Читати більше
У ніч проти 27 січня війська рф атакували Україну 104 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Російське міністерство оборони приділяє аномально багато уваги захопленню населеного пункту Велика Новосілка в Донецькій області.… Читати більше
У рамках розслідування Служба безпеки Швеції заарештувала судно, яке підозрюють у причетності до диверсії. У… Читати більше
Rubryka presents a curated selection of powerful photographs capturing life in Ukraine in January. These… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.