Про це пише Рубрика, посилаючись на "Зеркало".
Лукашенко заявив, що не планував балотуватися на черговий термін, але його нібито переконала голова Ради Національних зборів Наталія Кочанова.
"Ми всі розуміємо, що я не вічний. Можу сказати – я не хотів йти на ці вибори", – стверджує він.
Проте після розмови з Кочановою, Лукашенко нібито вирішив знову взяти участь у виборах.
"Скільки можна, я 30 років (при владі – ред.). Чисто зовнішньо якось навіть непристойно, я вже себе не у своїй тарілці відчуваю, начебто нікого немає", – сказав білоруський диктатор.
Журналісти також поставили питання про те, як можуть були вільні й чесні вибори у країні, якщо всі опозиціонери перебувають у в'язниці чи у вигнанні. У відповідь Лукашенко заявив, що "ніхто не заважав" їм висловлюватися.
"Хтось вибрав в'язницю, хтось вигнання. Ми ж нікого не виганяли з країни. І більше того, ми відкрили країну. Ми не злопам'ятні люди, ми не злобливі", – відповів він.
До того ж Лукашенко стверджує, що режим не "злопам'ятний" і не перешкоджає висловлюванню думок. А, за його словами, до в'язниці потрапляють люди, які порушили закон.
Вибори в Білорусі
Нагадаємо, центральна виборча комісія Білорусі зареєструвала олександра лукашенка кандидатом у президенти країни на майбутніх "виборах", які пройдуть 26 січня.
Попередні президентські "вибори" 9 серпня 2020 року відзначились наймасовішими протестами за всю історію незалежної Білорусі. "Переможцем" був оголошений Олександр Лукашенко. Проте на переконання багатьох спостерігачів, перемогу у першому турі здобула Світлана Тихановська.
У країні проходили масові протести проти фальсифікації результатів виборів. Влада Білорусі жорстоко придушила ці виступи, проти опозиції застосовувалися репресії, що продовжуються досі.
Правозахисники кажуть, що в Білорусі з політичних мотивів затримали понад 50 тисяч людей із початку масових протестів під час виборів 2020 року. Понад 1300 людей вважають політичними в'язнями, хоча насправді їх значно більше, вказує "Еўрарадыё".
Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.
Нагадаємо, білоруський диктатор Александр Лукашенко заявив, що Україна "поводилася вороже" щодо Мінська, а тому країна підтримує російську федерацію у війні.
У ніч проти 27 січня війська рф атакували Україну 104 ударними безпілотниками типу Shahed, а… Читати більше
Російське міністерство оборони приділяє аномально багато уваги захопленню населеного пункту Велика Новосілка в Донецькій області.… Читати більше
У рамках розслідування Служба безпеки Швеції заарештувала судно, яке підозрюють у причетності до диверсії. У… Читати більше
Rubryka presents a curated selection of powerful photographs capturing life in Ukraine in January. These… Читати більше
На фронті минулої доби, 26 січня, було зафіксовано 166 бойових зіткнень Сил оборони України з… Читати більше
26 січня всьоме "переміг" на виборах глави держави самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. За нього… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.