fbpx
Сьогодні
фото 22:28 25 Січ 2025

"Уроки стійкості": У Давосі презентували видання харківської друкарні, зруйнованої російськими ракетами

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко презентувала поліграфічну продукцію найбільшої в Україні друкарні «Фактор-Друк» блокнот «Уроки стійкості». У виданні зібрали десять історій підприємців, які працюють в Україні поблизу лінії фронту.

Про це повідомили в Міністерстві економіки України, пише Рубрика.

«Уроки стійкості» — це один з перших продуктів, які друкарня виготовила повністю власними силами на обладнанні, відновленому після російського обстрілу.

У Давосі презентували видання харківської друкарні

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

На сторінках блокнота — десять історій підприємців, які пройшли через релокацію, знищення, історії тих, хто відновив свій бізнес, вклав значні інвестиції у нові спроможності, чи працює поруч лінії фронту — у Краматорську, Покровську, Нікополя та інших міст.

«Цей блокнот є наочним прикладом стійкості українського бізнесу. У травні минулого року ми із величезним болем спостерігали, як внаслідок російської ракетної атаки догорають книги на найбільшій друкарні України «Фактор-Друк». Частина її виробничих приміщень була зруйнована вщент. Друк підручників, культових книжок зупинився. А вже сьогодні ми тримаємо в руках продукцію, яка на 100% виготовлена «Фактор-Друком» навіть попри те, що паралельно іще триває відновлення друкарні, — зазначила Юлія Свириденко під час форуму.

У Давосі презентували видання харківської друкарні

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

За її словами, після ракетних обстрілів з боку росії, вся країна об'єдналася навколо підтримки друкарні й видавництва Vivat, які входять до групи компаній «Фактор».

«Знищуючи українські книги, росія вкотре неприховано намагається знищити українську культуру, літературу, мову, освіту – усе, що сприяє нашій самоідентифікації, що є нашим надбанням та гордістю. Для агресора друкарня – це стратегічний об'єкт, бо тут народжується те, що є рушійною силою нашого зростання, духовного, інтелектуального, економічного» – прокоментував цю трагедію засновник та президент групи компаній «Фактор» Сергій Політучий.

У Давосі презентували видання харківської друкарні

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Значний внесок у відновлення роботи підприємства зробив філантроп Говард Баффет.

Наповнення книги, яку отримали учасники Всесвітнього економічного форуму, розповідає історії компанії:

  • Інтерпайп Нікотью, які працюють у Нікополі,
  • Д Лайт, які релокувалися із Харківщини,
  • UBC Group, які теж переїхали із Харківщини,
  • Delta Food, які редокувалися із Гуляйполя,
  • Ecosoft, що пережив знищення на початку вторгнення,
  • Крамтехцентр, який працює у Краматорську,
  • Kronospan, який є один з найбільших інвесторів в економіку України, відкриваючи нові виробничі потужності під час повномасштабного вторгнення,  Імпексмаш, які відновилися після знищення.
У Давосі презентували видання харківської друкарні

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Також історія ливарно-механізованого заводу, який донедавна працював у Покровську.

«Дякую бізнесу, який є прикладом стійкості для всього світу. На жаль, для нас ці уроки стійкості також і найдорожчі у світі», — наголосила Юлія Свириденко.

Візуалізацію історій бізнесів виконав ілюстратор Іван Купібіда, а верстку – дизайнерка Марта Погожай.

Нагадаємо, зранку 23 травня росіяни масово обстріляли Харків. Голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що внаслідок обстрілів постраждала виключно цивільна інфраструктура. Зокрема, окупанти вдарили по цивільному підприємству, яке займається звичайним друком. Мова йде про друкарню Factor druk.

Це один з найбільших типографських комплексів повного циклу в Європі, де друкуються книжки більшості українських видавництв. Видавництво Vivat та книгарні Vivat входять до холдингу "Фактор-друк".

Друкарня

Фото: Офіс Президента

Там згоріло обладнання на 3-4 мільйони євро, а типографія залишилася практично непрацездатною. Власник групи компаній "Фактор" Сергій Політучий вважає, що така втрата є трагедією не тільки для типографії, а й не меншою мірою для видавничої галузі загалом.

Відомо про 7 загиблих та 16 постраждалих працівників підприємства.

Унаслідок російського удару в зруйнованій друкарні згоріли 50 000 книг.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: