Про це Зеленський повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.
"Радий вітати сьогодні в Києві Маю Санду – справжнього друга України. Мали предметну розмову щодо ситуації в нашому регіоні", – зазначив Зеленський.
"Серйозна ситуація в наших сусідів, нестабільна, і тільки разом ми можемо цю ситуацію виправити. Зокрема в енергетиці та в багатьох соціальних питаннях, які використовуються нашим спільним ворогом проти інтересів не тільки Молдови, але й усього нашого регіону. Відсутність криз у Молдові – це, зокрема і наша безпека", – наголосив Зеленський.
За його словами, "маємо працювати разом, підтримувати одне одного та знаходити спільні рішення, які можуть допомогти людям".
Згодом Зеленський, під час спільного із президенткою Молдови Маєю Санду спілкування із представниками ЗМІ, заявив, що Україна готова транспортувати газ з Азербайджану.
"Щодо газу. Як ми говорили з (президентом Азербайджану Ільхамом (Алієвим) у Швейцарії, у нього реальний видобуток сьогодні дуже великий – десь 40 млрд кубів, він використовує близько 14-15 млрд. Експорт в Азербайджану дуже великий – ескпортні спроможності близько 25 млрд кубів.
Ми з ним говорили про те, щоб він міг експортувати через Україну. Він експортує свій газ у багато країн і може використовувати нашу інфраструктуру, якщо дійсно іншим країнам у Східній Європі у тому числі потрібен газ", – розповів Зеленський.
Президент підкреслив, що продовження контракту про експорт російського газу не буде.
"Юридично ми нічого не порушуємо, по моралі ми абсолютно праві. Ми не даємо заробляти рускім. Дати заробити на своєму видобутку азербайджанцям – із задоволенням", – підкреслив Глава держави.
Як повідомлялось, президентка Молдови Мая Санду на запрошення президента Володимира Зеленського прибула у суботу, 25 січня, із робочим візитом до української столиці.
Ситуація з газом у Молдові та Придністров'ї
Нагадаємо, російський "Газпром" 28 грудня 2024 року заявив, що припинить постачання газу до Молдови через нібито борги Moldovagaz. Газпром оцінив борг Молдови у 709 млн доларів, однак Кишинів визнає лише 8,6 млн дол. Решта заборгованості – за газ, спожитий Придністров'ям.
У Молдові 16 грудня запровадили режим надзвичайної ситуації в енергетиці. 31 грудня Міненергетики повідомило, що в січні 2025 року більшу частину електроенергії Молдова імпортує із сусідньої Румунії, а 30% забезпечать місцеві ТЕЦ.
"Влада" Придністров'я теж запровадила режим надзвичайної ситуації. Після припинення подачі газу 1 січня там відключили центральне опалення у містах, а газ залишився лише для приготування їжі. Запасів газу, за даними придністровської влади, має вистачити на 20 днів. Молдавська ДРЕС із 1 січня перейшла на генерацію електроенергії на вугіллі.
Із 3 січня у придністровському регіоні почали запроваджувати віялові відключення електроенергії. 4 січня в регіоні зупинили роботу Молдавського металургійного заводу, а в Рибниці призупинив роботу хлібокомбінат, де пекли близько 2 тонн хліба на добу.
Підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали удару… Читати більше
Національні Збройні сили Латвії ідентифікували судно, яке може бути причетне до пошкодження підводного кабелю державного… Читати більше
Аліна Стрельцова з Краматорська стала демінеркою у 20 років. Тепер дівчина своїм досвідом мотивує інших.… Читати більше
Днями у Берліні німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG, один із провідних світових виробників акустичних… Читати більше
Вибори в Білорусі були нелегітимними через фальсифікації, репресії та обмеження прав громадян. Водночас Європейський Союз… Читати більше
Двоє чоловіків намагалися через гори незаконно потрапити до Румунії. Проте порушники заблукали у Карпатах. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.