Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки України, передає Рубрика.
У чому проблема?
Сучасні дрони стали незамінними в багатьох галузях, серед яких: моніторинг земель, перевірка енергомереж, точне землеробство та інші критичні сфери. Як зауважив заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній:
"Майбутнє належить технологіям, тож ми вже сьогодні навчаємо працювати з ними".
Відкриття центру є важливим кроком у підготовці професіоналів, які працюватимуть у ключових галузях України, сприяючи її економічному розвитку та технологічному зростанню.
Яке рішення?
Україна зробила ще один важливий крок у розвитку сучасної професійно-технічної освіти та зміцненні національної безпеки. Завдяки проєкту #100 майстерень, який отримав 549 млн грн державного фінансування у 2024 році, на Тернопільщині відкрито сучасний освітній центр для підготовки операторів дронів.
"Реформа профтехів — один із ключових напрямів у трансформації системи освіти. Адже професійно-технічна освіта сьогодні — це про можливості для молоді, зміцнення економіки та впровадження інновацій у важливі сфери життя. У понад 100 профтехах уже активно будують та оновлюють майстерні, щоб діти навчалися в сучасних просторах на новітньому обладнанні.
І відкриття таких центрів забезпечує підготовку професіоналів, які набувають практичних навичок роботи з технологіями, необхідними для захисту, відновлення країни та її подальшого розвитку", — зазначив Михайло Федоров, віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації.
Як це працює?
Новий центр оснащено новітнім обладнанням, зокрема інтерактивним тренажером для відпрацювання навичок керування дронами.
Тут також є лабораторії для тактичних і технічних навчань.
У центрі не лише навчають студентів, але й підвищують кваліфікацію педагогів. Так, у 2024 році навчання на базі центру пройшли вчителі курсу "Захист України" з усіх західних регіонів країни, опановуючи інноваційні методи роботи з безпілотниками.
"Інвестиції в освіту — це інвестиції в нашу перемогу", — наголосив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Він зазначив, що у 2024 році було оголошено про старт проєкту, тож увесь минулий рік проводилася активна робота з громадами над його реалізацією.
Центр з підготовки операторів дронів — це вже 12 майстерня, яку ми відкрили в січні.
Як повідомлялось, Кабінет Міністрів продовжив фінансування проєкту з реформування професійно-технічної та фахової передвищої освіти "100 майстерень" – на поточний рік виділено 540 млн грн.
Ініціатива "100 майстерень" стартувала навесні 2024 року.
Окрім того, під час засідання 25 жовтня уряд ухвалив рішення, спрямовані на розвиток освітньої галузі. Цьогоріч уряд планує повністю оновити 100 навчально-практичних центрів у закладах професійної освіти.
Підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, завдали удару… Читати більше
Національні Збройні сили Латвії ідентифікували судно, яке може бути причетне до пошкодження підводного кабелю державного… Читати більше
Аліна Стрельцова з Краматорська стала демінеркою у 20 років. Тепер дівчина своїм досвідом мотивує інших.… Читати більше
Днями у Берліні німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG, один із провідних світових виробників акустичних… Читати більше
Вибори в Білорусі були нелегітимними через фальсифікації, репресії та обмеження прав громадян. Водночас Європейський Союз… Читати більше
Двоє чоловіків намагалися через гори незаконно потрапити до Румунії. Проте порушники заблукали у Карпатах. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.