fbpx
Сьогодні
Фото 12:58 25 Січ 2025

На Харківщині у Печенігах запрацював підземний освітній простір для дітей

Фото: надані фондом savED

У селищі Печеніги, що в Харківської області, відкрили для дітей підземний освітній простір.

Про це Укрінформу повідомили у благодійному фонді savED, передає Рубрика.

У чому проблема?

Після повномасштабного вторгнення росії 9 із 12 населених пунктів Печенізької громади опинилися під контролем окупаційних військ. Адміністративний центр громади селище Печеніги росіяни не захопили, однак обстрілювали його з різних видів озброєння. В населеному пункті було пошкоджено понад 400 будинків і об'єкти інфраструктури.

"Усього в громаді навчається 750 дітей, більше 400 – саме у Печенізькому ліцеї. У 2022-му році селище перебувало на лінії вогню та потерпало від наслідків бойових дій, кілька сусідніх сіл пів року перебували в окупації, тож більшість шкіл у громаді суттєво або частково пошкоджені", – зазначили у savED.

Яке рішення?

Восени 2023 року в укритті Печенізького ліцею зробили освітній центр "Вулик", який став першим безпечним місцем для гуртків та позакласних занять у громаді. А наприкінці 2024-го під землею вдалося дооблаштувати ще більший простір.

Фото: надані фондом savED

"У селищі Печеніги на Харківщині відкрили перший підземний освітній простір, який стане опорним для громади. Навчальний осередок в укритті дозволить проводити заняття для 150-ти дітей одночасно", – повідомили у фонді.

Фото: надані фондом savED

Як це працює?

Освітній простір складається з п'яти навчальних кімнат, одна з яких призначена для занять з арт-терапії. Приміщення оснащені:

  • меблями,
  • технікою,
  • дидактикою,
  • мінібібліотекою.

Фото: надані фондом savED

За словами директорки навчального закладу Оксани Помиляйко, заняття проводитимуть у кілька змін у змішаному форматі.

"Ми спеціально повернулися в Печеніги з Німеччини, куди поїхали від війни, саме заради того, аби син пішов до української школи. Нарешті він має офлайн-заняття, але це дуже незвично для малечі, їм поки важко концентруватися", – зазначила вчителька та мама другокласника Оксана Дроздова.

Фото: надані фондом savED

Ремонт підземного простору зі встановленням нової електричної мережі, системи вентиляції, водопостачання, водовідведення коштував понад 3,4 млн грн, їх виділила компанія ЕРАМ.

"Для нас принциповим є облаштування у навчальних просторах не лише безпечних умов, а і якісного інтернету та технічної бази. Доступ до глобальної мережі і сучасна техніка дозволяють значно покращити якість STEM-освіти, а це важливий фактор розвитку сучасного покоління і рівня цифровізації в громаді", – сказав керівник офісів ЕРАМ на сході України Євген Гріцков.

Фото: надані фондом savED

Ще більше 300 тис. грн виділили на проєкт із бюджету громади, а до меблювання долучилася також некомерційна міжнародна організація GlobalGiving.

Фото: надані фондом savED

Фонд savED зараз працює у п'яти прифронтових областях, де доступ до освіти найбільш обмежений.

"Це громади, що пережили значні ушкодження та окупацію. У 2025-му маємо план створити нові освітні центри та підземні класи. Зокрема, на Харківщині хочемо розширити можливості в Ізюмі та Балаклії, де проживає і навчається велика кількість дітей", – зазначила співзасновниця благодійного фонду Ганна Новосад.

Фото: надані фондом savED

Як повідомлялось, у Харкові під землею тепер почали навчатися не лише учні, а й дошкільнята: до незвичного дитячого закладу в метро вже записали 650 дітей.

Нагадаємо, восени 2023 року стало відомо, що в Харкові з'явиться перша в Україні підземна школа.

Як повідомляла раніше Рубрика, у Коротичах Харківської області зводять підземну школу з укриттям, яке має витримувати пряме влучання із зенітно-ракетного комплексу С–300.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: