Новини

МЗС Естонії не виключає, що росія може влаштувати провокації під час відключення від їх енергосистеми

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс вважає, що під час десинхронізації естонської енергосистеми від російської можливі провокації з боку рф.

Про це повідомляє ERR, пише Рубрика.

Ляенеметс зауважив, що перемикання між системами ретельно підготовлене і відбудеться для людей непомітно.

«Однак у цей період енергопостачання Естонії буде більше уразливим, і наш сусід (Росія – ред.) може спробувати скористатися ситуацією. Ми маємо бути готовими до можливих гібридних загроз – від кібератак до фізичного втручання, а також до поширення дезінформації. Можливі навіть спроби пошкодити енергетичну інфраструктуру», – зазначив Ляенеметс.

За словами глави МВС, поліція та інші безпекові служби Естонії вживають заходів для забезпечення порядку і запобігання інцидентам під час десинхронізації.

Він також зауважив, що синхронізація з енергосистемою Європи є важливим кроком, який розриває зв'язок із росією.

«Вона усуває значну залежність і можливість впливу, фактично ліквідуючи останній «канат», який пов'язує нас зі сходом», – підкреслив Ляенеметс.

Раніше Рубрика повідомляла, що Литва посилить охорону ліній електропередач з Польщею. Це станеться напередодні запланованого від'єднання від енергосистеми, спільної з росією і Білоруссю.

Свіжі дописи

  • Новини

Перетворювати свої мрії у реальність: як долучитися до проєкту “Академія лідерства для дівчат 5.0”

Проєкт “Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0” – це трамплін для… Читати більше

Wednesday April 2nd, 2025
  • Новини

Росіяни атакували дроном “Молнія” багатоповерхівку в Харкові: серед постраждалих – дитина

Російські окупанти сьогодні, 2 квітня, атакували Харків ударним дроном. Він влучив по багатоповерхівці. Про це… Читати більше

Wednesday April 2nd, 2025
  • Новини

ITForce отримала статус Premier Google Partner 2025

У межах програми Google Partners агенція digital-маркетингу ITForce підтвердила статус Преміум партнера на 2025 рік.… Читати більше

Wednesday April 2nd, 2025
  • Новини

Міжнародна допомога: енергетики Сумщини отримали додаткові 15 тонн обладнання

За координації Міністерства енергетики України енергетики Сумської області отримали близько 15 тонн обладнання гуманітарної допомоги… Читати більше

Wednesday April 2nd, 2025
  • Новини

В Армія+ рекорд: 60 тисяч військових розповіли про своє ставлення до служби

За 11 днів від старту опитування про ставлення до військової служби у застосунку Армія+ його… Читати більше

Wednesday April 2nd, 2025
  • Новини

Угорщина планує вийти з Міжнародного кримінального суду, – ЗМІ

Міністр юстиції Угорщини Тужон Бенце заявив, що країна має намір вийти із Міжнародного кримінального суду. Про… Читати більше

Wednesday April 2nd, 2025