Про це повідомляє Рубрика з посиланням на повідомлення Міністерство оборони.
"Програма складається з двох компонентів: теоретичний курс (90 академічних годин) проводитиметься безпосередньо у закладах освіти; практичний курс (210 академічних годин) реалізовуватиметься у спеціальних навчальних центрах ЗСУ", – пояснюють у міністерстві.
Зазначається, що програма БЗВП розроблена з урахуванням сучасних викликів та досвіду провідних європейських країн, зокрема Польщі, Фінляндії та країн Балтії. Вона спрямована на формування у молоді необхідних військових навичок та забезпечення готовності громадян до захисту держави.
При цьому, якщо теоретичний курс проходитимуть усі студенти, то практичний є обов'язковим для чоловіків, які придатні до служби в армії за станом здоров'я. Жінки проходитимуть практичні заняття за бажанням.
Теоретична підготовка буде інтегрована в навчальний план як окрема дисципліна. Практичні заняття проводитимуться під час канікул, що дозволить уникнути конфлікту з основним навчанням.
Відмова здобувача освіти чоловічої статі, який визнаний придатним до військової служби, від проходження практичної підготовки базової підготовки є підставою для його відрахування із закладу освіти відповідно до законодавства.
Наголошується, що базова військова підготовка буде необхідною умовою для першого працевлаштування:
Нагадаємо, закон про мобілізацію, який став чинним 18 травня, пропонує замінити строкову службу на базову загальновійськову підготовку. Її метою згідно з документом є здобуття громадянами України військово-облікової спеціальності, навичок і умінь, необхідних для виконання конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України.
Як повідомлялось, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, згідно з якою відтепер студентів-чоловіків, котрі відмовляться проходити базовий військовий вишкіл, можуть відраховувати з навчальних закладів.
Верховна Рада на засіданні 9 січня ухвалила законопроект №12076 Про зміни до Закону "Про військовий обов'язок і службу".
Як повідомлялося, раніше у Міністерстві оборони роз'яснили правила надання відстрочки для здобувачів професійної, фахової передвищої та вищої освіти, інтернів і докторантів, а також викладачів.
Зокрема, студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримають відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців (вересень-лютий і березень-серпень).
Жінка, яка постраждала від російського обстрілу Запоріжжя 8 січня біля виробничого підприємства та перебувала у… Читати більше
27 січня президент України Володимир Зеленський приїхав до Польщі на урочистості з нагоди 80 річниці… Читати більше
У Києві за даними метеоспостережень 26 січня було зафіксовано два температурні рекорди: температура повітря посеред… Читати більше
Про те, як розбудовують патронатну службу бригади “Хартія”, бійці якої нині нищать російського ворога на… Читати більше
27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, світ згадує одну з найстрашніших трагедій в… Читати більше
Угорщина відмовиться від блокування санкцій проти росії, які збирається продовжити Європейський Союз. У відповідь на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.