Про це повідомляє СБУ, передає Рубрика.
За даними правоохоронців, типографії функціонували у Київській та Івано-Франківській областях.
Щотижня ділки виготовляли сотні фальшивих документів, зокрема:
Готову продукцію фігуранти пропонували потенційним призовникам, які намагалися уникнути мобілізації. Вартість підробки становила від 500 до 5 тис. доларів, залежно від виду документа.
За попередніми даними, середньомісячний прибуток фігурантів становив до 3 млн грн.
Як з'ясувало слідство, злочинну групу організував житель Вінницької області, який залучив до незаконної діяльності трьох знайомих із Кривого Рогу, Івано-Франківська та Черкас. Один із ділків уже мав судимість за підробку документів.
Для серійного виготовлення фальшивок вони придбали всю необхідну оргтехніку, у тому числі принтери для друку на пластикових картках.
Готову продукцію фігуранти відправляли замовникам через поштові сервіси, а оплату приймали на криптогаманці та банківські карти.
Для пошуку клієнтів ділки використовували особисті зв'язки, а також пропонували послуги типографії у спеціально створених Телеграм-каналах.
Під час обшуків у помешканнях затриманих були виявлені:
Фігурантам повідомили про підозру за ч. 1, 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання голографічних захисних елементів, вчинені за попередньою змовою групою осіб) та ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинені за попередньою змовою групою осіб).
Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зокрема перевіряється інформація про продаж підробок для російських агентів.
Вирішується питання про обрання зловмисникам запобіжного заходу. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомлялось, з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну прикордонники зафіксували 40,5 тисяч адміністративних порушень, пов'язаних із незаконним перетином адміністративної межі або спробами його здійснити.
Нагадаємо, що 27 грудня прикордонники Чернівецького загону затримали в горах чотирьох мешканців Запорізької області, які намагалися незаконно потрапити до Румунії.
Також українські прикордонники щодня відмовляють у виїзді за кордон близько 150 особам. Деякі з цих осіб не мають потрібних документів для виїзду з України, а інші – не підпадають у категорію пропуску.
Помічник голови Державної прикордонної служби України – прессекретар відомства Андрій Демченко зазначив, що прикордонники з початку повномасштабного вторгнення викрили 450 злочинних груп, які займаються незаконним переправленням чоловіків через кордон.
З 24 січня Міністерство у справах ветеранів спільно з Міністерством цифрової трансформації розпочали бета-тестування у "Дії" нових… Читати більше
У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу… Читати більше
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що зниження цін на… Читати більше
24 січня Уряд прийняв постанову, яка визначає порядок ведення Єдиного реєстру місць зберігання* спирту етилового,… Читати більше
У п'ятницю, 24 січня, у Словаччині десятки тисяч людей в різних містах країни вийшли на протест з… Читати більше
Завтра, 25 січня, африканські леви Геркулес, Вілія, Дарина та Христина відзначатимуть своє 16-річчя. Це дуже… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.