Дніпровський реабілітаційний центр для відновлення поранених військових подвоює потужності
Дніпровська лікарня розширює можливості реабілітації для захисників. Завдяки запуску другої черги центру, допомогу тут зможуть отримати понад 1200 українських воїнів щороку.
Про це пише Рубрика з посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я.
Відділення для відновлення поранених воїнів функціонує на базі Дніпровської міської клінічної лікарні №4.
Відділення фізичної та реабілітаційної медицини надає допомогу в гострому, післягострому та довготривалому періодах.
Під відповідні послуги лікарня законтрактована НСЗУ як за стаціонарним, так і за амбулаторним пакетом. Усі палати обладнані сучасними багатофункціональними ліжками з електроприводом, а також меблями, які забезпечують максимальний комфорт для пацієнтів.
Приміщення центру відповідають світовим стандартам безбар'єрності:
- широкі дверні отвори,
- відсутність порогів,
- антиковзке медичне покриття,
- поручні в коридорах,
- просторі інклюзивні санітарні кімнати з душовими кабінами, обладнаними сидіннями й поручнями.
У Харкові стартував пілотний проєкт з адаптованої барабанотерапії для ветеранів: у чому рішення
Окрім розширення палатного фонду, в центрі устатковані інноваційним обладнанням зали для реабілітації. Додатково запрацювали:
- цілодобовий пост медичної сестри,
- зала фізичної реабілітації,
- кабінет терапевта мови і мовлення,
- психолога,
- соціального працівника,
- велика ординаторська для роботи мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
"Сьогодні ми є справжнім центром досконалості, до якого приїжджають мультидисциплінарні команди з різних лікарень, щоби перейняти досвід, ознайомитися з організацією реабілітаційних процесів і побачити, як ефективно створені й функціонують наші системи.
Впевнена, що з відкриттям другої черги центру RECOVERY ми можемо допомогти ще більшій кількості українських воїнів, які сьогодні протистоять агресору.", – розповідає заслужена лікарка України Алла Півник, завідувачка відділенням фізичної та реабілітаційної медицини.
У медзакладі працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Їх склад повністю відповідає сучасним вимогам. На чолі команди – лікар фізичної та реабілітаційної медицини. В його підпорядкуванні: фізичні терапевти, ерготерапевти, їх асистенти, терапевти мови й мовлення, психологи та сестри медичні з реабілітації.
В центрі уваги мультидисциплінарних реабілітаційних команд – пацієнт та його потреби. Відповідно до побажань пацієнта фахівці складають індивідуальний реабілітаційний план та працюють над досягненням поставленої мети.
Зазначимо, що на сьогодні 15 реабілітаційних центрів RECOVERY надають безоплатні послуги у Вінниці, на Дніпровщині (три заклади), у Києві (два заклади), Луцьку, Львові, Одесі (два заклади), Полтаві, Рівному, Хмельницькому, Черкасах і Чернівцях. Загалом у центрах національної мережі вже отримали реабілітаційну допомогу понад 20 000 поранених.
Нагадаємо, всі послуги з реабілітації – безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.
Стаціонарна реабілітаційна послуга має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.
Кожен пацієнт, залежно від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.