fbpx
Сьогодні
14:59 23 Січ 2025

Якщо скоротити чисельність ЗСУ, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості, – Зеленський

Фото: Скриншот з відео / Bloomberg Television

Якщо скоротити чисельність українських Сил оборони, то замість них знадобляться інші війська у тій кількості, на яку скоротили ЗСУ.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Bloomberg.

Глава держави уточнив свою заяву щодо можливої чисельності миротворчих сил в Україні. Він зазначив, що їх кількість може змінюватися – як збільшуватися, так і зменшуватися, залежно від чисельності ЗСУ.

"Я, до речі, не говорив, що нам потрібно 200 тисяч (миротворців – ред.)… Мене запитав журналіст. Я сказав, може бути більше, може бути менше", уточнив український лідер.

Зеленський підкреслив, що для того, щоб зупинити росіян, необхідна мільйонна армія.

Однак, якщо Європа та Америка заявлять про неможливість утримувати таке велике українське військо і доведеться скоротити чисельність ЗСУ, то їх контингент мають замінити інші війська.

"Я згадаю знов, яка армія повинна бути в Україні, якщо ми не в НАТО? Бо якщо немає іншого безпекового союзу для України, і якщо ми будемо говорити про мільйонну армію, яка спроможна зупинити путінське військо, і якщо ми будемо говорити, що немає можливості тримати таку армію, а Європа і США казатимуть "давайте зменшувати", то якщо ми зменшимо її на 200, 300, 500 тисяч, замість цього потрібні інші війська. У тій кількості, на яку ми зменшили", – пояснив Глава держави.

Президент додав, що Україна готова до введення миротворчого контингенту й підкреслив, що такі війська можуть ефективно допомогти, якщо інші країни матимуть "добру волю".

Ініціатива Макрона

Раніше французький лідер Еммануель Макрон заявив про можливість введення війська на територію України. Це викликало дискусію серед союзників України.

Пізніше Франція пояснила, що не йдеться про безпосередню відправку військ для участі в бойових діях. Деякі країни НАТО заявили, що готові розглянути таку можливість. Серед них Литва, Латвія, Естонія та Канада.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступили із заявами, що не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали у Білому домі США, Німеччині, Великій Британії, Канаді, Іспанії, Чехії, Польщі тощо.

Президент Володимир Зеленський заявив, що оскільки Україні необхідні гарантії безпеки до того часу, поки не буде запрошення на вступ до НАТО, можна розглянути пропозицію глави Франції щодо присутності військ інших держав на українській території.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: