Українські лікарні можуть отримати від Greenpeace сонячні електростанції
Greenpeace Україна та Європейська рада з виробництва сонячної енергії запрошує кластерні та надкластерні лікарні взяти участь у конкурсі "Сонце для України", в межах якого можна безкоштовно отримати нові гібридні електростанції з інверторами та акумуляторами.
Про це повідомляє Greenpeace Україна, передає Рубрика.
У чому проблема?
Greenpeace та Європейська рада з виробництва сонячної енергії (ЄРВС) об'єдналися, щоб підтримати критичну інфраструктуру України за допомогою сонячних систем з Європи. Сонячні електростанції як варіант децентралізованого виробництва електроенергії є найбільш стійким рішенням для забезпечення аварійного постачання, а також довгостроковим рішенням для виробництва електроенергії в Україні.
Наразі підтримка українських лікарень все ще не має необхідних темпів, фінансової та матеріально-технічної бази.
Водночас виробники сонячних панелей в ЄС мають можливості, щоб швидко доставити майже мільйон фотомодулів в Україну – у лікарні, школи та інші об'єкти енергетичної та соціально важливої інфраструктури.
Яке рішення?
Ми хочемо показати швидкі способи доставки сонячних панелей від європейських виробників на об'єкти в Україні та надихнути Єврокомісію та країни-члени ЄС створювати фінансові та логістичні можливості для безперешкодної доставки та встановлення фотоелектричних модулів в Україні.
Тому оголошуємо конкурс на безкоштовне надання гібридних сонячних станцій.
Умови участі:
- Кластерна та надкластерна лікарня державної і комунальної форми власності
- Розташування в усіх областях України, крім окупованих територій та громад, які віднесені Урядом України до Переліку територій, на яких ведуться бойові дії (Наказ Міністерства З Питань Реінтеграції Тимчасово Окупованих Територій №309 від 22.12.2022р.)
- Згода прийняти на баланс лікарні чи громади систему гібридної сонячної станції
- Можливість покрити витрати на доставку, встановлення та подальше обслуговування системи
- Наявність технічного спеціаліста для подальшого обслуговування системи
Конкурс триватиме з 25.12.2024 до 25.03.2025. Бажаєте взяти участь? Скачайте, заповніть анкету та опитувальний лист і відправте їх на адресу pkolodia@greenpeace.org до 25.03.2025.
Заявка на конкурс приймається від громади або від представників лікарні у співпраці з громадою.
В Україні побудують другу чергу найбільшої в Східній Європі вітроелектростанції: у Давосі підписали угоду
Як це працює?
Чому взяти участь можуть саме кластерні і надкластерні лікарні?
Надкластерні лікарні – це ті, де є ресурси й технології для надання медичної допомоги за найбільш складних або рідкісних випадків захворювань; кластерні – багатопрофільні лікарні в межах госпітального округу, які мають забезпечити потребу населення в лікуванні найпоширеніших захворювань. Кластерні та надкластерні лікарні надають більш складні послуги, проводять операції, мають стаціонарне відділення, тож їхнє повноцінне функціонування є критично важливим. Загальні лікарні не можуть брати участь у конкурсі, але раптом така можливість з'явиться, ми обов'язково повідомимо.
Коли обиратимуться переможці?
Переможців обиратимемо в три хвилі, перша хвиля триватиме з 27 січня до 2 лютого. Відбір переможців другої і третьої хвиль триватиме до 1 квітня. Подати заявку на участь у конкурсі можна до 25 березня включно.
- Станції якої потужності будуть надані?
Станції надаватимуться залежно від потреб лікарні.
- Чи може громада подати лікарню на конкурс?
Так, громада може подати лікарню на конкурс, але медична установа має бути кластерного або надкластерного типу.
- Як здійснюватиметься доставка обладнання?
Обладнання завантажать у вантажівку в Європі та доставлять напряму в лікарню.
- Які саме лікарні Донецької області можуть подаватися?
Усі лікарні класного та надкластерного типу згідно з постановою КМУ від 28.02.2023 р.№173 про "ПОРЯДОК функціонування госпітальних округів і госпітальних кластерів та встановлення їх меж".
Нагадаємо, у двох медичних закладах Чернігівської області встановили гібридні сонячні електростанції. Корюківська центральна районна лікарня та Козелецька лікарня інтенсивного лікування стали шостою і сьомою лікарнями відповідно, які зробили впевнений крок до енергонезалежності.
Також повідомлялось, що в одній із дитячих лікарень Харкова встановили сонячну електростанцію потужністю 30 кВт і систему резервного живлення.