Фото: merriam-webster.com
Про це повідомляють в Oxford University Press, передає Рубрика.
Щоб обрати слово року, мовні експерти опитали понад 6 тисяч британських дітей віком від 6 до 14 років. До шорт-ліста потрапили "доброта", "штучний інтелект" та "конфлікт":
Коли діти обирали "доброту", то часто вживали такі слова, як-от "потрібно" і "слід":
"У світі стільки всього відбувається, що всім нам потрібно бути добрими одне до одного".
Водночас згадки про насильство та конфлікти підкреслили, наскільки діти чутливі до подій у світі.
"З попередніх років ми знаємо, що молодь дуже добре усвідомлює великі проблеми, які можуть розділити нас як суспільство, і розуміє важливу роль, яку мова відіграє в об'єднанні людей.
Цей вибір свідчить про щось більш особисте: про усвідомлення дітьми проблем психічного здоров'я та прихованих викликів, з якими можуть зіштовхуватися інші", – наголосила представниця Oxford University Press Андреа Квінсі.
Також дослідження показало, що діти з ентузіазмом сприймають ШІ.
53% тих, хто голосував за "штучний інтелект", були "захопленими" або "оптимістично налаштованими" щодо нього. Однак деякі діти висловлювали занепокоєння щодо фальшивого онлайн-контенту та "суперінтелекту".
Найпопулярнішим сленговим словом року стало "слей", яке використовують на позначення захоплення та схвалення. Йому віддали перевагу 28% опитаних.
Слова "сигма" (для опису самодостатньої та незалежної людини) і "скібіді" (безглуздий та іноді зневажливий вислів) посіли друге і третє місця з 16% та 15% голосів.
Зазначимо, що словом 2024 року за версією Оксфордського словника стало "brain rot". Воно відображає занепокоєння щодо нескінченного скролінгу в соціальних мережах та популярності неякісного контенту.
Нагадаємо, словник сучасної української мови та сленгу "Мислово" обрав словом 2024 року термін "бусифікація", який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою. Цей неологізм став відображенням суспільних викликів року, що минув, зокрема проблем із мобілізацією.
А Кембриджський словник оголосив словом минулого року "маніфест", яке активно використовували знаменитості, серед яких співачка Дуа Ліпа та низка олімпійських і паралімпійських призерів.
Британський словник Collins назвав Brat словом 2024 року. Воно походить від назви альбому англійської співачки Charli XCX.
Українці категорично проти переговорів Сполучених Штатів Америки та російської федерації щодо закінчення війни без участі Києва. Також… Читати більше
Телевізійний дайджест, присвячений ініціативам з відновлення та реконструкції в Україні, створює EU NEIGHBOURS East у… Читати більше
У застосунку "Резерв+" другий раз за місяць стався збій: спостерігаються технічні проблеми. Про це повідомляє… Читати більше
Глава Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга закликав подивитись на дії росії на тлі повідомлень… Читати більше
Поблизу станції "Академік Вернадський" на острові Галіндез українські дослідники здійняли прапор бригади Національної гвардії "Азов".… Читати більше
У Кривому Розі внаслідок російської атаки балістикою ввечері 22 лютого був зруйнований храм УПЦ МП:… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.