Міноборони роз'яснило ситуацію з відстрочками студентів та викладачів
Міністерство оборони уточнило правила надання відстрочки для студентів й викладачів. Канікули та закінчення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Міністерство оборони України.
"Постанова КМУ від 31 грудня 2024 року №1558 уточнила правила надання відстрочки для здобувачів освіти та педагогічних працівників", – наголосили в Міноборони.
В Міністерстві зауважили, що правила надання відстрочки для студентів та викладачів передбачають:
- Студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримають відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців (вересень-лютий і березень-серпень). Раніше цей термін складав три місяці.
- Викладачі матимуть відстрочку до завершення навчального року, який триває з 1 вересня по 31 серпня (якщо інше не встановлено Положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу). Для цього вони мають бути працевлаштовані на ставку не нижче 0.75, що підтверджується навчальними планами закладу.
"Важливо: канікули та закінчення навчального року не є підставою для втрати права на відстрочку", – наголосили в міністерстві.
Міноборони зауважило, що зміни до постанови спрямовані на спрощення процедури та зниження навантаження на працівників ТЦК та СП, які раніше мусили обробляти величезну кількість документів кожні три місяці.
Нагадаємо, що раніше народний депутат Роман Грищук зауважив, що постанова Кабінету Міністрів України про порядок надання відстрочки від призову на військову службу, яка набула чинності 16 січня, викликали занепокоєння у представників освітньої спільноти та народних депутатів, оскільки їх трактування може суперечити Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Зокрема він наголосив, що за цією постановою відстрочка надається до кінця навчального року, але не відомо, що буде з викладачами та студентами в літні місяці.
На цю заяву відреагували в Міністерстві освіти й науки України. Вони спростували інформацію про мобілізацію студентів і викладачів, та зауважили, що усі суперечності в документах будуть врегульовані відповідно до чинного законодавства.
Що відомо про зниження мобілізаційного віку
Зауважимо, радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин заявив, що мобілізаційний вік до 18 років в Україні не планують знижувати. Його заява прозвучала на тлі паніки, що росте в соцмережах, через нібито наміри знизити поріг мобілізації, щоб на військову службу можна було призивати військовозобов'язаних, які досягли 18-річного віку.
Раніше Зеленський також уже відповідав на заклики партнерів мобілізувати у ЗСУ більше людей. Він наголошував, що зараз в Україні не повністю забезпечено належне озброєння у вже наявних бригадах.
Нагадаємо, Джейк Салліван заявляв, що Україні потрібно збільшити кількість живої сили на передовій, щоб зміцнити свої позиції за допомогою зброї, наданої Вашингтоном.
Варто додати, що Комітет Верховної Ради з нацбезпеки та оборони підтримав законопроєкт, який забороняє мобілізацію чоловіків віком від 18 до 25 років.