Канада від початку повномасштабного вторгнення рф вже заморозила російських активів на понад $350 мільйонів
У рамках санкцій, запроваджених за порушення суверенітету України, Канада заблокувала активи російської федерації на суму понад 457 млн канадських доларів, що перевищує 350 млн доларів США.
Про це заявили у Королівській канадській кінній поліції, яка відповідає за контроль за дотриманням санкцій, пише Укрінформ.
"З 24 лютого 2022 року у Канаді загалом було заморожено активів на 140,1 млн канадських доларів у еквіваленті та припинено фінансових транзакцій на 317,4 млн дол., відповідно до заборон, визначених Актом про спеціальні економічні заходи стосовно росії", – заявили правоохоронці.
Окрім цього, правоохоронці повідомили про:
- блокування фінансових операцій на 387,2 тисячі доларів,
- замороження активів на 148,5 тисячі доларів, які пов'язані з підсанкційними особами з Білорусі.
Нагадаємо, попередні дані щодо антиросійських санкцій Канада оприлюднювала у травні 2024 року. З того часу вартість замороженого майна та коштів зросла лише на 230 тисяч канадських доларів, незважаючи на розширення списку підсанкційних осіб.
Також з моменту незаконної анексії Криму росією Канада наклала санкції на понад 3000 фізичних та юридичних осіб, причетних до порушення суверенітету України.
Допомога Канади
Канада після "Рамштайну" 9 січня 2025 року оголосила про виділення Україні військової допомоги на понад $300 мільйонів:
- 200 млн канадських доларів буде направлено на чеську ініціативу щодо закупівлі та доставлення великокаліберних боєприпасів для України.
- Ще 50 млн канадських доларів витратять на закупівлю різних боєприпасів у канадських виробників.
- Канада виділяє 100 млн канадських доларів у рамках "данської моделі" для підтримки виробництва дронів українською оборонною промисловістю.
Окрім того, Канада у межах операції UNIFIER підготувала понад 43 тисячі українських військових.
Нагадаємо, що Канада розширила перелік забороненої зброї і розглядає можливість передати певні вилучені моделі українським військовим. До того ж систему протиповітряної оборони NASAMS американського виробництва, яку допоміг придбати уряд Канади, вже доставили в Україну.
Також, як провідна країна в Коаліції з посилення потенціалу ВПС України, Канада взяла на себе зобов'язання проводити навчання українських пілотів протягом наступних п'яти років.