У Тростянці завершили основні будівельні роботи в багатоквартирних будинках
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Сумській області завершила основні роботи.
Про це повідомило у Фейсбуці Агентство відновлення, передає Рубрика.
У чому проблема?
У березні 2022 року під час окупації міста, яка тривала понад місяць, два багатоквартирних будинки, що розташовані на вулицях Благовіщенській, 53 та Нескучанській, 9 зазнали серйозних пошкоджень.
Яке рішення?
На даний час Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Сумській області завершила основні роботи у цих двох багатоповерхівках.
"У багатоквартирних житлових будинках на вулицях Благовіщенській, 53 та Нескучанській, 9 завершено основні будівельні роботи. Вже скоро 90 сімей зможуть повернутися до своїх осель", – йдеться в повідомленні.
Багатоповерхівка на Сумщині, що постраждала від обстрілів, буде забезпечена теплом з відновлюваних джерел енергії
Як це працює?
За інформацією Агентства, у пошкоджених домах було виконано:
- зовнішнє підсилення несучих стін металевими конструкціями,
- змонтовано всі мережі комунікацій,
- утеплено фасад.
Для мешканців усіх квартир встановили нові вікна, вхідні двері та балконні блоки.
У підвальному приміщенні облаштували базове укриття з усіма необхідними комунікаціями й доступом для маломобільних груп населення.
Виконані також роботи з благоустрою прибудинкової території.
Тривають додаткові роботи з розведення труб під опалення та прокладання електромереж у кімнатах залежно від їхнього функціонального призначення.
Роботи з капітального ремонту будинків проводяться коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф.
Нагадаємо, що в Україні розробили й запустили систему DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management) — цифрову екосистему для підзвітного управління відновленням.
Усі державні проєкти відновлення об'єктів, пошкоджених чи знищених через агресію рф, проходитимуть через цю систему. Вона покликана запобігти корупції й забезпечити прозорість використання коштів, відтак — підвищити довіру міжнародних інвесторів і донорів. Подавати проєкти будуть самі громади, для них розробили спеціальний функціонал. "Рубрика" також дізналася, як це працює. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Що таке DREAM і як з ним працювати: алгоритм для громад і областей".
У 2024 році у системі управління відбудовою DREAM громади й області мали змогу не тільки завантажувати вже наявні проєкти, а й створювати заявки на нові.
Наразі у цифровій екосистемі DREAM, створеній для підзвітного управління відновленням, вже працюють 1260 громад і 23 обласні адміністрації. Ця система надає їм доступ до інформації про джерела фінансування проєктів і програм.