fbpx
Сьогодні
17:59 22 Січ 2025

У Давосі започаткували Глобальну раду GovTech: деталі

Фото: Укрінформ

У швейцарському Давосі, в рамках Всесвітнього економічного форуму, було засновано Глобальну раду GovTech.

Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.

В Українському домі в Давосі відбулося підписання меморандуму про наміри.

Підписи під документом поставили:

  • віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров (він завізував свою копію в Києві, адже долучився до панелі онлайн),
  • держсекретар МВС Німеччини, уповноважений уряду ФРН з інформаційних технологій Маркус Ріхтер,
  • глава Київського центру GGTC (Global Government Technology Center) Зоя Литвин,
  • президент Фонду Східної Європи Віктор Лях.

Зокрема, Ріхтер висловив переконання, що новий орган на європейському рівні відіграватиме значну роль, і підкреслив, що Україна та Німеччина можуть стати "двигуном" нової структури. А також він наголосив на важливості посилення двосторонньої співпраці між урядами ФРН та України в цій галузі.

Фото: Укрінформ

Зі свого боку Федоров, звертаючись до присутніх по відеозв'язку, подякував Ріхтеру за ініціативу створення подібної структури за участю різних країн:

"Нам зараз дуже важливо швидко на горизонтальному рівні серед цифрових лідерів розповсюджувати нашу експертизу, наш досвід, адже в таку епоху на новій швидкості все буде змінюватися кожного дня – і в політичній сфері, і в технологічному напрямку".

Український політик висловив упевненість, що майбутнє урядів буде залежати від швидкості їхньої трансформації, швидкості моніторингу проблем суспільства і вирішення цих проблем, і все це можливо зробити тільки завдяки технологіям.

"Тому наше з вами завдання – об'єднати найкращі практики і почати їх впроваджувати в різних кутах, дивитися на результат і покращувати той ефект, який ми будемо отримувати", – сказав він.

Федоров поінформував, що за останні п'ять років в Україні сталася "певна цифрова революція", було запущено багато продуктів, які змінили споживацьку поведінку українців.

За його даними, 70% смартфонів в Україні мають встановлений застосунок "Дія", який є державним і дозволяє отримувати державні послуги.

"І це такий непростий досвід. Його непросто повторити для будь-якої країни світу", – зауважив Федоров.

Він визнав, що поряд з "великою кількістю перемог" було зроблено і певні помилки, і цей досвід буде корисним для інших країн.

"Тому, нова Рада, яка створюється, – це унікальна можливість поділитися цим досвідом і масштабувати його на різні країни… Це новий етап розвитку цифрової трансформації не тільки для України і Німеччини, для всієї Європи, а можливо і для всього світу.

Ми входимо в цей новий етап, і ми готові інвестувати свої зусилля і досвід в розвиток цифрової трансформації всієї Європи", – підсумував Федоров.

Довідка

Київ став другим після Берліна містом у світі, де створено Global Government Technology Centre (GGTC Kyiv), щоб поширити практики GovTech в усьому світі. GGTC Kyiv став 21-м Центром четвертої промислової революції (C4IR) у мережі Всесвітнього економічного форуму. GGTC Kyiv було створено в грудні 2024 року.

Нагадаємо, ще на саміті в Давосі 2022 Україну назвали "цифровим тигром" Європи, і це цілком заслужена відзнака. Лише за чотири роки Україна піднялася з 82-ї на 46-ту позицію у світовому рейтингу під назвою Індекс економічного розвитку уряду, що є свідченням її непохитної відданості ідеї цифровізації врядування.

Як писала "Рубрика", досить часто на швидкість роботи благодійних фондів впливає оперативна підготовка та підписання документів. В умовах війни, проблем з електрикою та перебування людей у різних точках світу налагоджувати документообіг стає ще складніше.

Про те як автоматизувати процеси у сфері благодійності за допомогою ЕДО читайте докладніше у нашому матеріалі: "Як цифровізація допомагає піклуватися про дітей під час війни: досвід МБО "БФ "СОС Дитячі Містечка" Україна".

Рубрика:
Події Світ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: