На Миколаївщині відкрили кулінарний хаб для навчання кухарів для закладів освіти
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській області на базі професійного коледжу.
Про це повідомляє у Фейсбуці пресслужба Миколаївської ОВА, інформує Рубрика.
У чому проблема?
Реформу шкільного харчування було ініційовано першою леді Оленою Зеленською для забезпечення дітей якісним повноцінним харчуванням у закладах освіти, а також формування культури здорового харчування та поширення її серед українських родин.
Здорова і поживна їжа в школах є важливим елементом турботи про добробут дітей в умовах російської агресії та основою для їхнього здорового майбутнього. Збалансоване шкільне харчування дає рівні можливості учням незалежно від того, де вони живуть — у великому місті чи малій громаді.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року уряд спрямував 2 мільярди гривень на організацію безоплатного гарячого харчування для початкової школи. Станом на кінець листопада 93% закладів освіти скористалися коштами субвенції та запровадили безоплатне харчування для учнів 1–4 класів.
Безоплатне харчування для учнів початкових класів продовжать у 2025 році.
Яке рішення?
"У середу, 22 січня, у Миколаївському районі на базі професійного коледжу відкрили навчально-практичний центр. За ініціативи першої леді України Олени Зеленської у контексті реформи шкільного харчування Міністерства освіти і науки України тут створено кулінарний хаб", – йдеться у повідомленні ОВА.
Керівник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім зауважив на відкритті хабу, що це перший такий реалізований проєкт у закладах професійно-технічної освіти Миколаївщини.
Мультипрофільне меню: майже половина шкіл столиці вже перейшла на сучасну систему харчування
Як це працює?
Найближчим часом тут проводитиметься перепідготовка кухарів дитячих садків та закладів освіти для переходу на харчування за новою системою.
Також активно користуватимуться на практичних заняттях сучасною базою цього центру й учні коледжу.
"Кулінарний хаб має стати сучасним простором для навчання фахівців харчового комплексу майстерності приготування їжі з оновленого шкільного меню.
Це важливо, щоб наші діти у навчальних закладах їли тільки корисні й смачні страви", – наголосив Кім.
В ОВА поінформували, що роботи зі створення навчально-практичного центру було розпочато навесні 2024 року. З державного бюджету виділили 5,6 млн грн, ще понад 6 млн грн додав сам навчальний заклад.
На сьогодні кулінарний хаб повністю облаштований та готовий приймати слухачів й здобувачів освіти. За словами директора коледжу, простір обладнаний найсучаснішим кухонним приладдям – до прикладу, пароконвекційною та ротаційною печами, що дозволяють використовувати розумні технології й теплову кулінарну систему під час навчання приготування їжі.
На черзі відкриття в області ще чотирьох навчально-виробничих центрів за іншими напрямами на базі закладів професійно-технічної освіти. Їх планують запустити у роботу цьогоріч навесні.
Як повідомлялось, Кабінет Міністрів продовжив фінансування проєкту з реформування професійно-технічної та фахової передвищої освіти "100 майстерень" – на поточний рік виділено 540 млн грн.
Ініціатива "100 майстерень" стартувала навесні 2024 року.
Окрім того, під час засідання 25 жовтня уряд ухвалив рішення, спрямовані на розвиток освітньої галузі. Цьогоріч уряд планує повністю оновити 100 навчально-практичних центрів у закладах професійної освіти.