fbpx
Сьогодні
11:45 22 Січ 2025

Каволі вважає, що армія рф наразі немає потенціалу для великого прориву на фронті

English version here

Крістофер Каволі. Фото: AP / Вірджинія Мейо

Російська армія наразі не має військового потенціалу для швидкого наступу в Україні через серйозні проблеми із живою силою.

Про це заявив американський генерал, командувач об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі під час дискусії на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі, пише Укрінформ та Голос Америки.

Журналісти запитали у нього, як може розвиватись ситуація на полі бою впродовж цього року. На що командувач відповів так: "Я не переживаю, що Україна може раптово програти".

"Я не бачу потенціалу для масованого прориву (росіян – ред.). І це не політичне, а військове бачення. Це пов'язано із (ситуацією – ред.) в обох сторін – ефективна оборона, яку чинять українці, але й також зі складнощами для російської сторони створити значні наступальні сили, щоб здійснити потенційний прорив", – пояснив він.

Генерал НАТО вважає, цього року у війні буде значно більше невеликих наступальних дій. Він наголосив, що для росії вони виснажливі.

"Ми бачимо, що вони виснажливі для росії. Адже є причина, чому росія привезла тисячі й тисячі солдатів з Північної Кореї", – сказав він.

Військовий також очікує, що й надалі буде спостерігатися "напруження між бажанням наступати і браком живої сили з боку росіян".

"Думаю, це значною мірою визначатиме конфлікт і змусить росіян використовувати більше зброї стримування, як вони це роблять в останні роки, як ми побачили", – підсумував Каволі.

Також Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО заявив, що росія має амбіції, які не обмежуються її агресією проти України й становлять реальну загрозу для союзників по Північноатлантичному альянсу. Про це свідчать її ворожі дії та заяви, які вже майже стали буденністю.

"Є принаймні три складові такого переконання. Перша – це послухати, про що говорить її (росії. – ред.) уряд. Вони вже буденно оголошують дуже особливі погрози на адресу інших держав, включно із союзниками по НАТО. Вони говорять про незадоволення світовим порядком та про своє бажання замістити НАТО, те, що ми розглядаємо як дуже важливу складову архітектури безпеки, замінити її на щось інше. Тож речі, про які вони говорять, включаючи дуже загрозливі, й фізичні погрози, на мою думку, мають сприйматися принаймні з належним ставленням", – зазначив він.

Також про загрозу з боку рф свідчать плани, про які вона оголошує. Йдеться, зокрема, про її рішення:

  • збільшити на третину російську армію,
  • створити більші військові структури на кордонах із країнами НАТО, зокрема у Північно-Східній Європі, спрямовані проти Фінляндії та країн Балтії.

"Вони проводять демонстративні дії, щоб показати – вони є не лише тією країною, яка частково окупувала територію України, але й такою, що здійснює кампанії саботажу та інших гібридних і дестабілізуючих дій по всій Європі. Я вважаю, що ці слова й дії є дуже переконливими: наміри Росії не обмежуються конфліктом з Україною", – наголосив військовий.

Коментуючи те, чи готовий Альянс відповісти на ці загрози, Каволі зазначив, що ситуація в НАТО зараз є кращою, ніж вона була раніше протягом багатьох років. У блоці відбулися певні структурні перетворення, які були схвалені главами держав та урядів.

Зараз союзники по НАТО мають деталізовані плани оборони, які розраховані на десятиліття, що надає можливість визначати необхідні ресурси для забезпечення цих планів колективної оборони.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: