Канцлер Німеччини назвав серед гарантій безпеки – збереження потужних ЗСУ

Партнери України обговорюватимуть гарантії безпеки для неї, серед яких – збереження сильної армії, яку оснащують, у тому числі й союзники Києва.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц в інтерв'ю виданню Rheinische Post, повідомляє Рубрика.

"Було б добре, якби війна в Україні закінчилася. Але навіть після цього ми все одно повинні були б зробити можливим безпечне майбутнє України. Тоді мова піде про гарантії безпеки, а також про те, як Україні зберегти сильну армію, яку ми разом оснащуємо.

Про це ми будемо говорити ближчим часом з нашими союзниками", – сказав Шольц, додавши, що зараз не треба робити спекуляцій щодо цього, зокрема й через те, що ні про який мир наразі говорити не доводиться.

Він повторив, що жодні рішення не мають ухвалюватися через голови українців.

На прохання прокоментувати нинішню суперечку в уряді щодо пошуку джерел виділення додаткових 3 млрд євро для військової підтримки України, Шольц підтвердив свою позицію: це можна зробити лише рішенням про перевищення ліміту державного боргу, "усе інше було б несерйозно".

Шольц заявив, що в листопаді запропонував окремо фінансувати допомогу Україні в розмірі 8,5 млрд євро на підтримку українців у Німеччині та 4 млрд євро – на поставки зброї.

"І я запропонував додати ще 3 мільярди євро на додаткові закупівлі зброї. Це призвело до так званого рішення про перевищення ліміту в розмірі 15,5 мільярда євро.

Це важливо. Щоб не було потреби в заощадженнях за рахунок міст і муніципалітетів чи в урізанні пенсій. Уряд розвалився саме з цього питання", – сказав Шольц.

Він вважає "грубою недбалістю" далі збільшувати існуючі "прогалини" в бюджеті 2025 року, який має ухвалити наступний федеральний уряд, не вказуючи, звідки надійдуть додаткові гроші, за рахунок кого буде здійснено заощадження.

Своїм політичним конкурентам Шольц дорікнув, що ті уникають цього питання і з радістю дають "сумнівні податкові обіцянки".

Як повідомлялось, у Німеччині вже кілька тижнів активно обговорюється те, що Шольц, мовляв, блокує 3 млрд євро додаткової військової підтримки Україні, тоді як його міністри – закордонних справ Анналена Бербок і оборони Борис Пісторіус – переконують його в необхідності збільшити закладену в проєкті бюджету 2025 суму в 4 млрд євро.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2024 року Німеччина передала Україні великий пакет допомоги із IRIS-T й Patriot.

А на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі Президент Володимир Зеленський зустрівся з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, щоб обговорити продовження підтримки України та координацію з партнерами для досягнення справедливого миру.

Допомога Німеччини

З початку повномасштабної війни Німеччина стала найбільшим постачальником військової допомоги Україні серед європейських країн. Зокрема, Берлін для підтримки українських військових передав:

Також відтепер є домовленість з Німеччиною про негайне посилення ППО. Угода передбачає домовленості, згідно з якими країни-підписанти робитимуть внески у спільні проєкти або фінансуватимуть власні проєкти, спрямовані на зміцнення спроможностей ППО Збройних сил України. Зокрема шоста із запланованих систем ППО IRIS-T від Німеччини надійде в Україну до кінця цього року.

Крім того, німецька компанія Rheinmetall передала ще 20 бойових машин піхоти Marder та поставить ще 180 тис. 35-мм боєприпасів для зенітних самохідних артилерійських установок Gepard.

Також уряд Німеччини офіційно підтвердив фінансування постачання 30 безпілотних наземних комплексів (UGV) GEREON RCS для Збройних сил України.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.