50 підприємців безкоштовно відправлять навчатись у чемпіонів з експорту підкорювати нові іноземні ринки
Український бізнес отримає безкоштовну можливість здобути практичні знання для виходу на міжнародні ринки. У лютому стартує Школа експортерів, яка відкриє підприємцям доступ до досвіду провідних українських компаній, що успішно працюють із такими гігантами, як SpaceX, BMW, Samsung та Volkswagen.
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Українські підприємці нерідко постають перед труднощами у виході на міжнародні ринки. Продукти високої якості залишаються маловідомими за кордоном через брак знань, відсутність ресурсів для налаштування експортних процесів чи помилки на перших етапах. Це створює значний бар'єр для масштабування бізнесу та його внеску у стійкість української економіки.
Яке рішення?
Завдяки освітній ініціативі "Школа бренд-амбасадорів. Вихід на експорт" 50 підприємців отримають безкоштовне навчання, доступ до досвіду найуспішніших експортерів України та можливість презентувати власні стратегії виходу на зовнішні ринки.
Програма Школи включає:
- Лекції від провідних експертів з міжнародної торгівлі, PR, логістики, дослідження ринків та маркетингу.
- Відвідування підприємств, які вже працюють на глобальних ринках, серед яких — виробники для SpaceX, BMW, Emirates та інших компаній.
- Індивідуальний супровід для п'яти найкращих випускників, що охоплює всі етапи запуску експорту.
Як це працює?
Програма складається з двох частин:
- Онлайн-лекції та домашні завдання. Учасники слухатимуть спікерів із багаторічним досвідом у галузі експорту, серед яких:
- Юлія Павленко, директорка Департаменту міжнародних операцій Укрпошти.
- Ірина Зеленіна, президентка Українського експортного альянсу.
- Марина Фарафонова, консультантка з міжнародного маркетингу.
- Альона Возненко, експертка з експорту до США, Великобританії, Німеччини.
Під час цього етапу учасники навчаться аналізувати потенційні ринки, будувати експортну стратегію, розвивати міжнародну PR-комунікацію та освоювати маркетплейси.
- Офлайн-візити до виробництв. Протягом місяця підприємці побачать роботу таких компаній, як:
- Centravis — виробляє безшовні нержавіючі труби для автопрому, енергетики, нафтогазової та авіаіндустрії 70 країн світу. Серед клієнтів: Samsung, BMW, Volkswagen, SpaceX;
- Interpipe — металургійний завод, який експортує труби для еміратських нафтових компаній та колеса для потягів Євросоюзу та Індії;
- VELTA — компанія, яка займає 2% світового ринку постачання ільменіту й планує збудувати власний титановий завод у США вартістю $60 млн;
- Poster POS — розробник програмного забезпечення, яке постачає ПО та бізнес-процеси для 18 000+ закладів харчування по всьому світу;
- SheMax — найбільший в Україні виробник пилозбірників для салонів краси, що за минулий рік вийшов на ринки 10 штатів США та експортує продукцію до 36 країн світу;
- Biosphere — найбільший виробник товарів для дому та гігієни у Східній Європі та Центральній Азії;
- Gardens of the Dnipro — найбільший виробник яблук в Україні, головний їх постачальника у країни Європейського Союзу, Азії та Близького Сходу;
- Axor Industry — єдиний в Східній Європі завод із виробництва віконної фурнітури.
Також своїм досвідом поділяться релоковані промислові та технологічні гіганти у західній Україні, які прямо зараз перетворюють Закарпаття на "новий Техас".
Цей практичний етап допоможе учасникам побачити експортні процеси зсередини та отримати рекомендації від топ-менеджерів успішних компаній.
У кінці програми кожен студент захищатиме власну експортну стратегію. П'ятеро найкращих отримають повний супровід для виходу на ринок — від логістики до пошуку клієнтів.
Як долучитися?
Щоб стати учасником, потрібно до 27 січня 2025 року заповнити анкету та виконати тестове завдання.
Ініціатива реалізується командою PRoector за підтримки проєкту USAID "Зміцнення громадської довіри" (UCBI).
Нагадаємо, що у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбувся перший Луцький ярмарок ветеранського бізнесу "Я зміг і ти зможеш". Подія відбулась за підтримки Луцької міської ради.