Про це розповів "Українському радіо. Одеса" співзасновник бюро Геннадій Сульдін.
У чому проблема?
Російські війська постійно атакують Україну дронами. Найчастіше рф під час обстрілів використовує безпілотники "Шахеди". Також періодично проводять масовані ракетні атаки.
Яке рішення?
Одеські розробники запустили інноваційний застосунок "Флюгер", який є частиною системи єППО та інформує про повітряні загрози, такі як крилаті ракети чи "шахеди".
Як повідомив співзасновник, зараз програма доступна для Android у Google Play, а версія для iOS буде випущена найближчим часом.
За словами Сульдіна, програма спочатку розроблялася для військових, але згодом стала доступною для всіх користувачів.
"Спочатку цей додаток задумувався як такий дуже простий радар на мінімалках для мобільної групи чи стаціонарного поста протиповітряної оборони. А потім, коли ми з'ясували, що таким чином ніяких чутливих даних не відкриваємо, і вони не можуть бути використані противником, то ми дізналися, що цей додаток для всіх", — пояснює Сульдін.
Як це працює?
"Флюгер" – це простий радар, який використовує систему концентричних кіл радіусом 15, 30 та 45 км для оцінки відстані до загрози.
"Швидкість крилатої ракети – це приблизно 15 км на хвилину. Тобто, 45 км – це ті самі 3 хвилини, яких теоретично достатньо, щоб людина сховалась в найбільш безпечне місце з існуючих навкруги", зауважує Сульдін.
Застосунок може відстежувати кілька цілей одночасно, що підтвердили тестування під час нічних атак дронами-камікадзе.
"За кілька крайніх нічних атак "шахедами" ми вже отримали точне підтвердження, що система може коректно супроводжувати кілька цілей. Тобто давати кілька векторів, якщо, наприклад, недалеко від людини летить 2-4 групи "шахедів", пояснює розробник.
Окрім того, "Флюгер" не потребує реєстрації чи авторизації, а дані користувачів надійно захищені. Програма використовує кольорове кодування для позначення рівня загрози:
"На програму немає ніяких обмежень, не треба реєстрація, не треба підтвердження, вона встановлюється і працює", підкреслює Сульдін.
За перші чотири години після запуску застосунок завантажили понад тисячу користувачів.
Варто зауважити, що КБ "Технарі" продовжує роботу над удосконаленням існуючих систем та розробкою нових. Зокрема, розробники планують виробництво 500-700 тренажерів стрілецької зброї протягом 2025 року. Також триває робота над розширенням функціоналу "Флюгера" та розробкою версії для iOS.
Нагадаємо, що розроблений українськими волонтерами застосунок "єППО" надає інформацію про малопомітні ракети та безпілотники й допомагає Україні закрити небо на 80%.
Як повідомлялось, в 2022 році в Україні з'явився новий додаток "єППО", використовуючи який можна повідомляти про рух російських повітряних цілей по небу.
У жовтні того ж року за допомогою додатка "єППО" на півдні України вперше була збита російська крилата ракета.
У Полтаві, за фінансування Фундації Олени Зеленської, облаштували першу і єдину в регіоні Школу Супергероїв.… Читати більше
російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки… Читати більше
Правоохоронці вже встановили десять учасників інциденту з побиттям 12-річної дівчинки у Білій Церкві, що на… Читати більше
Перші трамваї з Базеля вже прямують до Львова. Прибуття в Україну очікується через тиждень. Перед… Читати більше
У Давосі Президент Володимир Зеленський провів зустріч із Прем’єр-міністром Албанії Еді Рамою, під час якої… Читати більше
Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що закінчення війни росії в Україні буде офіційною політикою Сполучених… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.