fbpx
Сьогодні
14:58 21 Січ 2025

Уперше за 25 років українська стрічка змагатиметься за головну нагороду Берлінале

English version here

Кадр із фільму Катерини Горностай "Стрічка часу". надано авторками фільму

Документальний фільм Катерини Горностай "Стрічка часу" змагатиметься за головну нагороду Берлінського міжнародного кінофестивалю — "Золотого ведмедя".

Про це повідомили в "Суспільне Культура".

"Стрічка часу" — це мозаїка шкільного життя в Україні під час війни. Стрічка показує освітній процес, будні вчителів та учнів у різних регіонах:

  • Черкаси
  • Харків
  • Бородянка
  • Буча
  • Трагічний епізод з міста Ромни (Сумська область) похорон, за два дні до якого школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи.

Фільм не включає інтерв'ю чи розповіді героїв, але передає атмосферу і реалії шкільного життя.

"Наш фільм не має на меті розказати історії своїх героїв: він не містить розповідей про них та інтерв'ю. Але натомість «Стрічка часу» на півтори години занурить глядача в життя українських шкіл під час війни, що досі триває", — розповідають творці фільму.

Катерина Горностай

Фото: Odesa International Film Festival

"Війна увійшла в цю буденність дуже глибоко, але нам нічого не лишається, окрім як продовжувати жити і навчатись", — Катерина Горностай.

Продюсерка фільму Ольга Бесхмельніцина розповіла, що українські стрічки не представляли у межах головного конкурсу цього фестивалю понад 25 років.

"Це великий челендж, який перед нами тепер. Мені страшно, бо це майданчик, на якому наш фільм опиняється серед імен світового рівня, це дуже відповідально"' зазначила Катерина Горностай.

Ідею фільму про освіту в часи війни запропонувала громадська спілка "Освіторія", яка взяла на себе обов'язки виконавчого продюсера. Виробником фільму стали 2Brave Productions.

"Ми хочемо нагадати світові, що війна в Україні триває, а її діти та вчителі платять надмірну ціну за можливість скористатися базовим людським правом — правом на освіту", — говорить Зоя Литвин, засновниця "Освіторії".

Продюсерками стрічки стала Ольга Бесхмельніцина і Наталія Лібет. Також над фільмом працювали Франсу Ле Голл та Маріон Гут (Люксембург), Рінскє Раап (Нідерланди) та Віктор Еде (Франція).

Берлінський міжнародний кінофестиваль вважають одним із найпрестижніших подій у світі кіно в Європі. Його започаткували у 1951 році. Цьогоріч фестиваль відбудеться з 13 по 23 лютого.

Нагадаємо, що у 2024 році на Берлінському міжнародному кінофестивалі, який пройшов з 15 до 25 лютого, відбулося декілька прем'єр українських фільмів.

Також військова драма "Буча", яка розповідає про трагічні події російської окупації в Бучі, Ворзелі та Гостомелі у лютому-березні 2022 року, очолила рейтинг популярності на стрімінговій платформі Netflix в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: