В Україні запустили чат-бот і гарячу лінію, що допоможе дбати про сексуальне і репродуктивне здоров’я: як працює це рішення?

Після початку повномасштабного вторгнення сексуальне і репродуктивне здоров'я відійшло на другий (якщо не п'ятий) план після питань безпеки. Втім, ігнорувати його не варто. 

Про це пише "Рубрика" із посиланням на БФ "Здоров'я жінки й планування сім'ї".

У чому проблема?

Осягнути усі наслідки повномасштабної війни росії проти України зараз неможливо. Проте однозначним є те, що війна руйнує звичне життя, ускладнює доступ до медицини, змушує переставати дбати про себе і забувати про профілактику захворювань тощо. 

Наприклад, під час повномасштабної війни збільшилась частка жінок, які народжують без отримання послуг допологового спостереження вагітності, особливо серед тих, які не досягли 18-річного віку. Протягом останніх трьох років спостерігається тривожне зростання коефіцієнта абортів відносно кількості пологів. До того ж у 2023 році різко зросла кількість кримінальних абортів і смертей, пов'язаних з абортами. 

В Україні рак молочної залози є основною причиною онкологічної захворюваності та смертності, а рак шийки матки — на другому місці серед онкологічної захворюваності та смертності жінок віком від 30 до 54 років. Водночас відсоток пізнього діагностування раку молочної залози та раку шийки матки на III-IV стадіях збільшується.

Це — лише частина статистичних даних, які демонструють проблеми й прогалини у сфері сексуального і репродуктивного здоров'я в Україні. Жінки та дівчата, чоловіки та хлопці часто або не мають доступу до медичних послуг, або цей доступ ускладнений внаслідок бойових дій. Так само рівень обізнаності щодо сексуального і репродуктивного здоров'я є недостатнім.

Яке рішення? 

Для того, аби полегшити доступ до інформації про сексуальне і репродуктивне здоров'я та до консультацій із лікарями наживо, фахівці БФ "Здоров'я жінки й планування сім'ї" створили чат-бот "Твій Plan B" та запустили гарячу лінію з питань сексуального та репродуктивного здоров'я, а також допомоги у разі гендерно зумовленого насильства.

Фото: Пресслужба / БФ "Здоров'я жінки і планування сім'ї".

"Чат-бот — це спосіб швидко і в кілька кліків дізнатися достовірну інформацію про ваше сексуальне та репродуктивне здоров'я без порушення конфіденційності. Чат-бот доступний будь-де і будь-коли: єдина умова — наявність інтернету. Чат-бот працює в парі з гарячою лінією з питань сексуального та репродуктивного здоров'я, куди можна звернутися кожного дня з 10 ранку до 18 години вечора, щоб дізнатися ще більше  з питань, які можуть вас турбувати", — розповідає  Леся Хмель, координаторка проєкту.

Наприклад, якщо через повітряні тривоги або обстріли неможливо дістатися медичного закладу або на запис до лікаря необхідно чекати днями, жінки та дівчата можуть зателефонувати на гарячу лінію або скористатися чат-ботом. Чат-бот, до речі,  адаптований і до відключень електроенергії: якщо зв'язок поганий, то можна скористатися текстовою версією інформаційних матеріалів. 

Як це працює?

Чат-бот і гаряча лінія покликані підвищувати обізнаність українців щодо їхнього сексуального здоров'я. Завдяки їм ви можете дізнатися  про:

  • профілактичні огляди,
  • планування вагітності та контрацепцію, 
  • вплив війни на жіноче та чоловіче здоров'я,
  • список гінекологічних кабінетів безбар'єрного доступу у Запорізькій та Дніпропетровській областях, 
  • алгоритми дій у разі сексуального і гендерно зумовленого насильства та інше.

Нині чат-бот складається з розділів, що містять корисні інструкції: сексуальне та репродуктивне здоров'я, сексуальне насильство, спосіб життя, що впливає на здоров'я. Також чат-бот має окремі розділи з інформацією про сексуальне здоров'я жінок, чоловіків та підлітків.

Фото: Пресслужба / БФ "Здоров'я жінки і планування сім'ї".

Чат-бот і гаряча лінія взаємодоповнюють один одного. Якщо вам комфортніше отримати консультацію від лікарів наживо, ви можете зателефонувати на гарячу лінію. Або ж ви можете скористатися чат-ботом, що пропонує уже готові відповіді на можливі питання щодо сексуального і репродуктивного здоров'я.

Знайти чат-бот "Твій plan B" можна тут.

Номер гарячої лінії: 0 800 208 288 (щодня з 10:00 до 18:00)

Нагадаємо, що моніторингова місія ООН з прав людини в Україні у період із 24 лютого 2022 року по 31 серпня 2024 року задокументувала 376 випадків сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.