Рішення для відбудови: На Чернігівщині встановили нову модульну клініку замість зруйнованої
У селі Чемер, Чернігівської області, відкрили нову модульну амбулаторію первинної медичної допомоги. Проєкт реалізовано у рамках партнерства Міністерства охорони здоров'я України, Євросоюзу та Всесвітньої організації охорони здоров'я, щоби попри повномасштабну війну забезпечити пацієнтів доступом до необхідних медичних послуг.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство охорони здоров'я України.
У чому проблема?
З перших днів повномасштабної війни, Чернігівщина перебувала під безперервними артилерійськими обстрілами та авіаударами, що призвело до масштабних руйнувань цивільної інфраструктури, зокрема медичних закладів. Окремі райони регіону опинилися під тимчасовою окупацією та зазнали значних пошкоджень. Через активні бойові дії та постійні атаки росії надання медичної допомоги у деяких районах було вкрай ускладнене.
МОЗ України разом з партнерами працюють над відбудовою та реконструкцією медзакладів, щоби пацієнти мали доступ до якісних медпослуг. Так, у різних областях країни повністю відновлені 593 медзаклади та ще 370 відновлені частково.
Яке рішення?
Завдяки встановленню нових модульних клінік у регіонах покращиться доступ пацієнтів до необхідної первинної медичної допомоги.
Від початку війни на Чернігівщині вдалося відновити 42 об'єкти медзакладів та ще 19 відновлені частково.
Як це працює?
У новій модульній клініці працюватимуть два лікарі. Амбулаторія обслуговуватиме понад 3000 пацієнтів громади. Клініку оснащено необхідними зручностями, включаючи:
- електрику,
- санітарні вузли,
- кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів.
Крім того, нова амбулаторія готова до роботи в умовах можливих знеструмлень та є автономною. Поява нової амбулаторії дозволить підсилити діагностику та профілактику неінфекційних захворювань та забезпечити мешканців регіону якісними та безоплатними медичними послугами.