Фото: nais.gov.ua
Про це повідомила віцепрем'єр-міністерка з питань євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина у Фейсбуці, передає Рубрика.
Зокрема, вона зазначила, що у Мін'юсті винесли важливі уроки з цієї кібератаки та вже впроваджують системні зміни у роботі реєстрів.
"Перше – це відповідальність. Ми припинили співпрацю з керівником ДП "Національні інформаційні системи". Кримінальне провадження, яке було відкрите одразу ж після атаки, досі триває.
Вперше провели аудит НАІС, його вже завершено. Окрім того, триває службове розслідування", – заявила Стефанішина.
По-друге – це необхідність посилення захисту.
"Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №11290. Це важливий крок. Буде створено професійну мережу фахівців з кібербезпеки в усіх державних установах, де обробляють важливі дані українців.
Це буде частина того самого "Пентагону для державних реєстрів". Але, це лише частина плану з посилення", – додала міністерка.
Також вона наголосила, що Мін'юст буде активно використовувати досвід та залучати експертизу країн-партнерів.
Зазначимо, що основною метою діяльності ДП "Національні інформаційні системи" (ДП "НАІС") є технічне, технологічне забезпечення створення та супроводження програмного забезпечення ведення автоматизованих систем єдиних та державних реєстрів, що створюються відповідно до наказів Мін'юсту.
20 січня в Мін'юсті заявили, що інфраструктуру державних реєстрів повністю відновлено після наймасштабнішої кібератаки росіян, вони готові до роботи.
Раніше відомство відновило роботу трьох основних реєстрів нотаріату: Єдиного реєстру довіреностей, Спадкового реєстру та Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів.
Також у системі державних реєстрів запрацював ДРАЦС, тож тепер є можливість реєструвати акти цивільного стану. Раніше реєстр постраждав від масштабної російської кібератаки.
Окрім того, у мобільному застосунку "Резерв+" частково відновили послугу відстрочки, яка була недоступна після російської хакерської атаки на державні реєстри.
Про кібератаку на державні реєстри
20 грудня на державні реєстри України здійснили наймасштабнішу зовнішню кібератаку за останній час, через що призупинили роботу реєстри, які перебувають у компетенції Міністерства юстиції України.
Міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявляла, що атаку здійснювали росіяни, щоб порушити роботу критично важливої інфраструктури. Попередньо, від атаки постраждали лише держреєстри.
Ексміністр юстиції Дмитро Малюська зазначав, що більшість інформації з державних реєстрів, які атакували російські хакери, і так була у вільному доступі. А проте росіянам вдалося знищити Державний реєстр актів цивільного стану, який є одним із найзакритіших.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.