fbpx
Сьогодні
13:59 20 Січ 2025

Командиру російських десантників, причетних до розстрілів у Бучі, повідомили підозру

Наслідки бойових дій у Бучі

Правоохоронці ідентифікували всіх 12 російських окупантів, причетних до розстрілів людей на перехресті вулиць Вокзальної та Яблунської в Бучі. Національна поліція України повідомила про підозру командиру російських десантників, причетних, за інформацією слідства, до розстрілів людей.

Про це поінформував Департамент комунікації Нацполіції України, передає Рубрика.

"Поліцейські зібрали численні докази, які підтверджують факт віддання наказу на розстріл цивільних командиром псковських десантників.

Слідчі повідомили йому про підозру у відданні наказу, що порушує закони та звичаї війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України). За скоєне фігуранту загрожує довічне позбавлення волі", – поінформували у поліції.

Фото: Нацполіція

Правоохоронці заявили, що було ідентифіковано всіх 12 російських військовослужбовців, які у період із 5 по 9 березня 2022 року на розі вулиць Вокзальної та Яблунської вбили 16 цивільних.

Встановлено, що це – 12 десантників 234-го десантно-штурмового полку зі Пскова.

"Їхній командир віддав наказ зайняти сектор на перехресті вулиць Вокзальної та Яблунської й вести вогонь на ураження по всіх, хто потрапляв у їхнє поле зору.

Він особисто контролював виконання наказу, давав вказівки щодо облаштування вогневих позицій і чергування на них російських військових", – зазначили у НПУ.

За даними поліції, серед вбитих росіянами мирних людей – жінки, чоловіки та діти віком від 14 до 69 років.

"Усі вони були розстріляні з автоматів і бойових машин у той момент, коли намагалися доїхати на роботу чи до родичів, евакуювати родину із зони бойових дій або просто знайти їжу.

Серед загиблих — жінка з червоним манікюром, чоловік на велосипеді та волонтерка в мікроавтобусі, фото яких після деокупації Бучі облетіли всі світові ЗМІ", – поінформували правоохоронці.

Поліцейські співпрацюють із представниками Міжнародного кримінального суду, щоб отримані докази стали основою для притягнення до відповідальності військово-політичне керівництво РФ у міжнародних судах.

Процесуальне керівництво у провадженні здійснює Офіс генпрокурора.

Довідка

Нагадаємо, 31 березня 2022 року українські військові звільнили від російських загарбників Бучу та всю Бучанську громаду на Київщині. Після цього поступово почала з'являтися інформація про звірства окупантів: журналісти і представники влади почали публікувати відео та фотографії загиблих, які лежали просто на вулицях.

Після деокупації у Бучі знайшли 422 тіла громадян, а загалом у Бучанському районі було виявлено майже 1190 тіл. Проте ця цифра є неостаточною, правоохоронці досі розслідують злочини рф.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: