"Аеропорт.242": У Музеї війни відбулося відкриття виставки, присвяченої кіборгам
19 січня до Дня вшанування захисників Донецького аеропорту у Музеї війни відбулося відкриття виставки «Аеропорт.242» Олега «Художника» Дробоцького.
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, пише Рубрика.
Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні – з 26 травня 2014 року до 23 січня 2015 року. За свою відвагу і відданість країні, захисники аеропорту стали відомими як «кіборги». 20 січня 2015 року терористи підірвали бетонні перекриття нового терміналу аеропорту, а 21 січня вщухли останні бої за ДАП. У боях загинули 97 українських захисників, ще троє вважаються зниклими безвісти.
«Аеропорт.242» — це 24 роботи митця, волонтера, військовослужбовця Олега Дробоцького, полеглого 6 березня 2023 року в боях біля села Оріхово-Василівка Бахмутського району. Він створив свої картини за мотивами світлин відомого журналіста й фотографа, автора книги «Аеропорт» Сергія Лойка.
Захід відкривала заступниця генерального директора Музею Оксана Янковенко:
«Оборона Донецького аеропорту є однією з тих битв, які входять у світову історію як безкомпромісний приклад стійкості. Символічно, що сьогодні ми вшановуємо оборонців ДАПу презентацією художньої виставки робіт митця, який відклав фарби та пензлі і став на захист Батьківщини».
На презентацію виставки робіт сина приїхали батьки Олега Дробоцького – Ігор Євгенович та Ольга Іллівна. Вони згадали як зародилася ідея малювати «кіборгів» та ДАП:
У відкритті виставки взяли участь Міністр у справах ветеранів Наталія Калмикова, представники Міністерства оборони України. Вшанувавав пам'ять захисників Донецького аеропорту «кіборг», командир 90-го ОАМБ 81-ї ОАМБр ЗСУ (2014 – 2015 рр.) Олег Кузьминих.
Ініціаторка створення виставкового проєкту «Аеропорт.242», організаторка та фундаторка щорічних заходів пам'яті і вшанування полеглих «кіборгів» у Києві Ірина Зубкова зачитала лист від одного з оборонців Донецького летовища Андрія Казмірчука:
«Час іде невпинно. Ось вже 10-та річниця оборони ДАП. Цей стратегічний об'єкт витримав багато, ще більше витримали люди. Кожен день там – це боротьба за честь та гідність. Та серед руїн ми розгледіли світло надії».
Справжнім сюрпризом для присутніх став невеликий імпровізований музичний виступ військовослужбовця та фронтмена гурту «Антитіла» Тараса Тополі. Також виконав власну композицію колишній військовий, автор та виконавець пісень В'ячеслав Купрієнко.
Національний президентський оркестр здійснив музичний супровід заходу. У виконанні військового творчого колективу звучали українські патріотичні пісні.