ЗМІ: низка держпідприємств Білорусі допомагають рф виготовляти снаряди для “Градів”

Деякі державні підприємства Білорусі беруть участь у виготовленні снарядів для реактивних систем залпового вогню "Град". Надалі ці боєприпаси використовує армія російської федерації.

Про це йдеться в розслідуванні білоруської організації BelPol, передає білоруська служба "Радіо Свобода", цитує Рубрика.

Так, розслідувачі з'ясували, що в березні 2023 року білоруське підприємство "Завод точної електромеханіки" та російський завод "Сплав" підписали контракт.

Згідно з цим законом із вересня 2024 року Мінськ був зобов'язаний постачати до рф по 13 тисяч запчастин для снарядів до "Градів".

Утім, у ланцюжку виробництва цих снарядів є й інші державні підприємства Білорусі. Серед них:

  • Білоруський автомобільний завод (БелАЗ),
  • Білоруський металургійний завод,
  • Борисівський завод автотракторного електрообладнання (БАТЕ).

За даними BelPol, "БелАЗ", зокрема, займався гальванічним покриттям металевих втулок для реактивних снарядів та виготовленням трубних заготівель для ракет спільно із заводом "БАЗтюб".

Завод "БАТЕ", як вказують розслідувачі, також займався гальванічною обробкою запчастин реактивних снарядів.

За даними BelPol, підприємство отримувало заявку на необхідність такої обробки 4 елементів ракет по 13 тисяч штук.

Білорусь та війна в Україні

Нагадаємо, білоруський диктатор олександр лукашенко заявив, що Україна "поводилася вороже" щодо Мінська, а тому країна підтримує російську федерацію у війні.

Загалом за рік із січня 2022 року по лютий 2023 року режим самопроголошеного президента Білорусі олександра лукашенка передав росії 131 582 тонни боєприпасів.

Також білоруський диктатор неодноразово відзначається цинічними заявами про ядерний удар по Україні. А також самопроголошений президент Білорусі заговорив про розміщення російського "Орєшніка". Лукашенко заявив, що готовий розмістити на території країни щонайменше десяток таких комплексів.

Окрім того, олександр лукашенко періодично віддає накази посилити угруповання білоруських військ поблизу кордону з Україною.

Проте, аналітики Інституту вивчення війни (ISW), вказують на те, що нинішнє нарощування білоруських військ уздовж українського кордону, ймовірно, має на меті відволікти та розтягнути українські сили вздовж ширшої лінії фронту, проте саме вторгнення не вигідне режиму олександра лукашенка.

Зазначимо, що депутати Європарламенту закликають Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордер на арешт самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка. Це пов'язано із причетністю білорусі до депортації дітей з України.

Свіжі дописи

  • Новини

Агентство ООН у справах біженців допомагатиме українським переселенцям з пошуком роботи 

Міністерство економіки України та Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підписали меморандум про взаєморозуміння… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Громадянки Британії й Румунії: ХАМАС повернув Ізраїлю трьох жінок

У неділю чинності набула угода між Ізраїлем і ХАМАС про припинення вогню в Газі та… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Розвідка Британії оцінила просування військ рф у січні

Британська розвідка проаналізувала просування російської окупаційної армії у Донецькій області, зокрема звертається увага на тиск… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

В Ужгороді встановили мініскульптуру, присвячену живописцю Манайлу

До 115-ї річниці від дня народження художника Федора Манайла в Ужгороді встановили мініскульптуру, присвячену митцю.… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Сирський розповів про розробку вітчизняної ППО, яка має бути не гірше, ніж Patriot та Курську операцію

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський заявив, що Курська операція - безпрецедентна, тому що країні-агресору… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Для військових та людей з інвалідністю у трьох областях України відкрили адаптивні клуби

15-17 січня у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях відкрили адаптивні клуби. Ці осередки виграли грантовий… Читати більше

Sunday January 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.