fbpx
Сьогодні
20:22 19 Січ 2025

З умовою 50% власності для американських інвесторів: Трамп має намір відновити TikTok

Фото: AP / Jason Allen

Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив, що відкладе блокування TikTok, проте зазначив, що хоче, аби соціальна платформа принаймні наполовину належала американським інвесторам. На даний час TikTok знаходиться в процесі відновлення роботи.

Про це написав у соцмережі Truth Social, передає Рубрика.

За словами Трампа, одразу після інавгурації в понеділок, 20 січня, він видасть розпорядження, яким відтермінує заборону TikTok, щоб "укласти угоду щодо захисту нашої національної безпеки".

У розпорядженні також планується підтвердити, що жодна компанія, яка до цього допомагала запобігти блокуванню TikTok у США, не понесе відповідальності.

Водночас Трамп наголосив, що хоче, аби "Сполучені Штати мали 50% власності у спільному підприємстві".

"Так ми зберігаємо TikTok, тримаємо його в надійних руках і дозволяємо йому говорити. Без схвалення США не існує TikTok", — зазначив він.

Напередодні генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу у відеозверненні подякував Трампу за готовність співпрацювати.

"Ми вдячні та раді підтримці президента, який справді розуміє нашу платформу — того, хто використовував TikTok, щоб висловлювати власні думки та погляди, підключаючись до світу та створюючи понад 60 мільярдів переглядів свого контенту в цьому процесі", — заявив Шоу Цзи Чу.

На даний час TikTok знаходиться в процесі відновлення роботи.

"Ми дякуємо президенту Трампу за надання необхідної ясності та запевнення нашим постачальникам послуг, що вони не зіткнуться зі штрафними санкціями, надаючи TikTok понад 170 мільйонам американців і дозволяючи процвітати понад 7 мільйонам малих підприємств", – йдеться у публікації платформи на X.

У компанії також додали, що працюватимуть з президентом Трампом над довгостроковим рішенням, яке дозволить зберегти TikTok у Сполучених Штатах.

Зауважимо, що раніше низка медіа, зокрема New York Times та NBC News, повідомляли, що TikTok виділив 50 тисяч доларів на інавгураційну вечірку Дональда Трампа. А гендиректора платформи Шоу Цзи Чу запросили взяти участь у церемонії інавгурації.

Нагадаємо, Трамп і раніше вже говорив, що саме він прийматиме рішення про долю TikTok. Це може виглядати дивно – адже закон було ухвалено за часів президента Джо Байдена. Але слід зауважити, що він був запропонований ще під час першої каденції Трампа. Щобільше, у Байдена неодноразово заявляли, що "дії щодо реалізації цього закону будуть на наступній адміністрації".

Як повідомлялось, ухвалення закону, а на його підставі й рішення суду було прийнято на тлі попереджень адміністрації Байдена про те, що додаток становить "серйозну" загрозу національній безпеці США через його зв'язки з Китаєм.

Раніше повідомлялося, що китайські вчені провели дослідження і дійшли висновку, що надмірний перегляд коротких відео – таких, які публікують на платформах TikTok, Reels (Meta) та Shorts (YouTube) – викликає залежність. Крім того, захоплення таким контентом може негативно впливати на когнітивні функції та психічне здоров'я людини.

Що відомо про суд над ТікТок у США

Округ Колумбія та 13 американських США подали нові позови до суду проти соцмережі TikTok. Платформу звинувачують у викликанні залежності та впив на психічне здоров'я серед американських підлітків, пише The New York Times.

Штати звинувачують TikTok у використанні програмного забезпечення, призначеного для того, щоб діти проводили якнайбільше часу на платформі, а також у спотворенні інформації про модерацію контенту. Компанія відкидає звинувачення.

Чому це важливо: Колишній президент Дональд Трамп у 2020 році намагався заблокувати новим американським користувачам завантаження WeChat і TikTok. У США виявили, що програми зчитують конфіденційну інформацію з телефона, де завантажений застосунок.

У 2022 році президент Джо Байден підписав закон, спрямований на запобігання доступу до TikTok та його використання на державних пристроях. Тоді ж двопартійна група сенаторів також представила законопроєкти з пропозицією заблокувати усі соцмережі, пов'язані з Китаєм, Росією, Кубою, Іраном, Північною Кореєю та Венесуелою.

А 19 січня стало відомо, що TikTok у Сполучених Штатах Америки перестав працювати.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: