Про це пише Рубрика, посилаючись на Facebook військової омбудсменки.
При цьому, як зауважила вона, понад 300 звернень не стосувалися компетенції її відомства.
Основними проблемами, за її словами, залишаються:
За словами омбудсменки, серед звернень були не направлення на лікування після поранень, на термінові й планові операції, наслідки важких контузій, панічні атаки й гострі постравматичні розлади тощо.
"Військовослужбовці місяцями страждають від хвороб і зрештою дуже часто просто йдуть в СЗЧ, щоб отримати медичну допомогу. Приклад буквально із вчорашнього звернення.
Військовий був мобілізований з ВІЛ (добровільно, на початку війни). Зараз у нього загострилися проблеми зі здоров'ям: виразки з кровотечами, лор-загострення і ще цілий букет. Частина не відправляє на лікування і ВЛК. На 24 січня має направлення на операцію, а частина погрожує подати в СЗЧ. Навіщо? Чого добивається військова частина? Смерті цього військового? Ефективного виконання ним задач у такому стані?", наголошує Решетилова.
Решетилова пише, що іноді вона "особисто телефонує командирам та просить підписати рапорт".
З її слів, проблема СЗЧ також залишається гострою: військовослужбовці після повернення з СЗЧ:
"Бійці після повернення "понад чотири місяці не поновлені, не мають грошового забезпечення і фактично перебувають у рабстві", підкреслила омбудсменка.
Річ у тому, як зауважує Решетилова, що Державне бюро розслідувань зволікає з розглядом клопотань військовослужбовців про повернення на військову службу, отриманням необхідних документів, оформленням та подальшою передачею до суду клопотань про звільнення від кримінальної відповідальності.
"Надалі, навіть після постановлення судом ухвали про закриття кримінального провадження та звільнення від кримінальної відповідальності, військовослужбовцям військову службу не поновлюють, оскільки відсутній механізм такого поновлення", наголошує вона.
Проте, як зазначає Решетилова, є й інші приклади, які доводять, що там, де командири, головні сержанти – справжні лідери, де працює психологічна підтримка і ЦВС, проблема СЗЧ практично вирішена.
Також омбудсменка додала, що відомство працює над зниклими бійцями 155 бригади.
Ще 6 звернень стосуються катувань, побиття та жорсткого поводження. В одному з випадків вони встановили особу, командира батальйону, та подали заяву до ДБР.
Нагадаємо, що 30 грудня президент Володимир Зеленський призначив Ольгу Решетилову уповноваженою Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів їх сімей.
Аудіо та відеозаписи, зроблені при оцінюванні повсякденного функціонування особи, мають використовуватися винятково для з’ясування об’єктивних… Читати більше
У неділю, 19 січня, у столиці в одній із студій радіо вибухнув боєприпас. Попередньо встановлено,… Читати більше
Близько трьох тисяч унікальних артефактів у форматах 2D та 3D оцифрували в Полтавському краєзнавчому музеї… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров за дорученням президента підписав наказ про призначення полковника Романа Качура на… Читати більше
Уряд Норвегії розширив перелік областей України, які вважає безпечними. Це означає, що жителі цих регіонів… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що росія за тиждень запустила по Україні близько 550 дронів, майже… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.