Про це повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час нещодавнього візиту до України прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
"Вороги називають їх на один манер — "Баба Яга", оскільки ці дрони справді стали для них нічним кошмаром. Працюючи здебільшого в нічний час, вони завдають болючих ударів по техніці й особовому складу ворога.
Дронів-бомберів в Україні вже десятки, і протягом минулого року було виготовлено понад 30 тисяч одиниць", — зазначив Сметанін.
Очільник українського відомства зауважив, що, окрім прямих ударних задач, важкі дрони ефективні у дистанційному мінуванні.
Також їх використовують як ефективний засіб доставки боєприпасів, ліків, води та їжі там, де по землі дістатися неможливо.
Нагадаємо, що 16 січня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером оголосив про намір України збільшити обсяги виробництва в окремих галузях військово-промислового комплексу.
Окрім того, британський урядовець разом із Главою держави оглянув зразки українських безпілотників, серед яких:
За словами Сметаніна, продемонстровані дрони включають не лише серійні розробки, а й нові моделі з удосконаленнями, які роблять їх ще ефективнішими на полі бою.
Як пише Мілітарний, на відміну від поширених у війську вітчизняних вільнопадаючих снарядів для БпЛА, снаряд у важкого октокоптера R-34 має складний корпус з аеродинамічними поверхнями для маневрування. Не виключено, що він може використовувати технологію наведення за лазерним променем або ж оптичну систему захоплення цілей на основі алгоритмів "машинного зору".
Важкий безпілотник оснащений напрямними для чотирьох боєприпасів, однак, судячи з габаритів продемонстрованого снаряду, реальний боєкомплект дрона буде меншим.
Раніше російські військові вже повідомляли про застосування українськими військовими дронів-бомбардувальників з бомбами із лазерним наведенням.
Один із таких коптерів був збитий на початку серпня 2024 року. Разом із дроном було виявлено коригований снаряд з оптичним модулем у носовій частині та хвостовими аеродинамічними кермами.
На корпусі уламково-фугасного боєприпасу було нанесене маркування БК-3ОФ та заводський номер, що може свідчити про серійне виробництво. Про його призначення, окрім самої назви, свідчить також насічка на корпусі, що впливає на формування уламків однакового розміру.
Нагадаємо, що в Україні учасники кластера Brave1 розробили унікальний багаторазовий дрон-бомбер з назвою Hummel, що може подолати відстань до 20 км.
Укрпошта анонсувала запуск лімітованого випуску “Третя Штурмова” за проєктом “Власна марка”. Про це у Фейсбуці… Читати більше
Аудіо та відеозаписи, зроблені при оцінюванні повсякденного функціонування особи, мають використовуватися винятково для з’ясування об’єктивних… Читати більше
У неділю, 19 січня, у столиці в одній із студій радіо вибухнув боєприпас. Попередньо встановлено,… Читати більше
Близько трьох тисяч унікальних артефактів у форматах 2D та 3D оцифрували в Полтавському краєзнавчому музеї… Читати більше
Міністр оборони Рустем Умєров за дорученням президента підписав наказ про призначення полковника Романа Качура на… Читати більше
Уряд Норвегії розширив перелік областей України, які вважає безпечними. Це означає, що жителі цих регіонів… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.