Фото: Рубрика / Микола Тимченко
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Як зазначають, кліматична зима настає тоді, коли середньодобова температура повітря стабільно тримається нижче 0 °C. У зазначені роки середня температура за зимовий період перевищувала 0 °C, що є наслідком глобального потепління.
За словами Світлани Краковської, завідувачки лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту, Україна належить до регіонів, де темпи зростання температури є найвищими у світі.
Фото: Рубрика / Микола Тимченко
"Україна входить до регіонів планети, де протягом останнього десятиріччя зростання температури відбувалося найвищими темпами. За останні 60 років підвищення середньої температури на нашій території відбувалося майже у 2,5 раза швидше, ніж загалом у світі", — сказала фахівчиня.
З її слів, у 1961—2023 роках в Україні температура зростала на 0,41 градуса за десять років, а в Європі — 0,34 градуса.
Фото: Рубрика / Микола Тимченко
Потепління особливо відчутне в зимовий період. Сьогодні для України характерні значні температурні коливання взимку — від +5 °C до -5 °C, з можливими короткочасними екстремальними морозами чи хуртовинами, що є проявами змін клімату.
Фото: Рубрика / Микола Тимченко
Зменшення стабільного снігового покриву та його відсутність протягом тривалого часу негативно впливають на екосистеми.
На кшталт, у Карпатах дефіцит снігу загрожує ялиновим лісам, які є важливою частиною екосистеми. Також зменшення запасів води погіршує:
Нагадаємо, що 2024 рік був найтеплішим за весь період спостережень. Глобальна середня температура поверхні перевищила середню температуру 1850-1900 років на 1,55°C (±0,13°C). Це вперше, коли календарний рік показав таке суттєве перевищення позначки 1,5°C.
Нагадаємо, що за даними Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського, цьогорічна осінь у столиці України стала однією з найтепліших за всю історію спостережень із 1881 року.
Окрім того, з 1980-х років площа земної поверхні, ураженої екстремальною посухою, потроїлася. Минулого року 48% земної поверхні пережили щонайменше один місяць екстремальної посухи, а у 1980-х роках цей показник був 15%.
У ніч на 28 квітня російські війська здійснили масштабну атаку на Україну, застосувавши 166 ударних… Читати більше
Україна готова допомогти у відновленні стабільної роботи енергомереж своїх партнерів у Європі, де трапилися масштабні… Читати більше
Президент США Дональд Трамп вимагає повного припинення вогню між Україною та росією. Але це складно.… Читати більше
28 квітня у Брюсселі розпочались двостороння зустріч делегацій України та Європейської Комісії в межах офіційного… Читати більше
Російська армія масштабно атакувала Київ у ніч на 24 квітня. Сьогодні у лікарні помер ще… Читати більше
За весь період спостережень шкідливе для коралових рифів знебарвлення сягнуло безпрецендентного рівня інтенсивності, яке охопило… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.