Фото: Укрінформ
Про це повідомив упорядник книги, аспірант Академії наук України Андрій Ребрик, інформує Укрінформ.
"Ми, пластуни, Кархута знали давно, бо він написав кілька книг про пластово-виховну систему, був відомий у 20-30 роках. … Ми вирішили відновити історичну справедливість і донести про те, що ми теж маємо своїх авторів, які вміли гарно писати психологічні повісті для дітей і дорослих", розповів Ребрик.
Як зауважив він, спочатку це була новела "Цупке життя". Її опублікували у 1935 році, і ймовірно після того, як вона сподобалася людям, її розширили до повісті.
"Ми вирішили, що треба видати цю повість як книгу, довершений твір", – розповів Ребрик.
За його словами, для створення книги упорядники вдалися до пластового видання "Юнак", яке виходило у Канаді в 1984-85 роках. Там були окремі публікації Кархута, які довелось компонувати у повість.
"Ця книга вперше була видана у 1937 році й була заборонена польською владою. У 1940 році в Німеччині її переклали, і вона досі там залишається серед рекомендованих для школярів. В Україні ця книга досі була невідомою", – зазначив директор видання "Лілея-НВ" Василь Іваночко.
Повість "Цупке життя" розповідає про пригоди молодого вовка на ім'я Вовчик. Історія починається з того, як пластуни знаходять його у лісі та приводять до свого табору. Однак вовк тікає, і його життя розгортається в умовах дикої природи, сповнене боротьби за виживання, дорослішання та розуміння основних інстинктів. Ідея книги — за будь-яку ціну боротися за життя, навіть якщо це вимагає жорстких рішень.
У видавництві зауважили, що наклад книги "Цупке життя" – 3 тисячі примірників. Повість Кархута увійде у серію 20 кращих книг скаутського руху, яку видають в Івано-Франківську.
Що відомо про автора
Василь Володимирович Кархут (1 липня 1905, с. Марківці – 9 жовтня 1980) – український лікар, фітотерапевт, письменник. Особистий лікар митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. В'язень концтабору "Береза Картузька".
Кархут за фахом був лікарем та мав природний хист до написання, дуже гарно умів словом передати емоції. У 20-30 роках минулого століття у Львові доглядав предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького.
"Шептицький вже був старшим чоловіком. Через те, що Кархут добре знався на ліках і травах, він піклувався про нього як терапевт", – пояснив упорядник книги.
Ребрик додав, що пластуни нещодавно також витягнули з архівів СБУ кримінальну справу Василя Кархута, якого радянська влада довго переслідувала через причетність до ОУН. Тоді йому не присудили смертного вироку, але дали п'ять років тюрми, після чого усе життя переслідували – забороняли повертати додому, працювати тощо.
Нагадаємо, що книгарня "Сенс" спільно з Київським метрополітеном запустила ініціативу з популяризації читання. "Рубрика" розповідає, навіщо, як долучитися, і які книжки підійдуть певним маршрутам.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.