Фото із сайту: visitpoltava.com
Про це повідомила Полтавська ОВА, інформує Рубрика.
"Нині колекція музею становить 228 тисяч предметів державної частини Музейного фонду України. Попри значні експозиційні площі, численні виставки, лише близько 20% музейних скарбів можуть бути доступними для відвідувачів. Наразі оцифровані близько трьох тисяч унікальних артефактів у форматах 2D та 3D.
Це сприяє долученню нашого зібрання до міжнародних інтернет-ресурсів, серед яких і новостворений реєстр Музейного фонду України", – йдеться у повідомленні.
Фото: poda.gov.ua
Робота з оцифрування колекційного зібрання у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського розпочалася у 2022 році.
Шляхом оцифрування рухомих пам'яток відбувається:
Полтавська ОВА сприяла забезпеченню закладу якісною комп'ютерною технікою, професійним обладнанням для фотолабораторії.
Нагадаємо, музей Романа Шухевича, що знаходиться в обласному центрі Львові та який зруйнували ворожі дрони, оцифрували.
На 3D-мапі можна побачити, у якому стані будівля зараз.
Також у 2021 році команда Skeiron оцифрувала музей Шухевича. Завдяки 3D-моделі можна побачити вигляд будівлі до руйнування. Переглянути, яким був музей можна за посиланням.
Музей Романа Шухевича та будівля університету в Дублянах, де колись вчився Степан Бандера, були пошкоджені унаслідок російського обстрілу 1 січня 2024 року.
Також повідомлялось, що евакуйовані рукописи Леся Курбаса, Миколи Хвильового та Івана Дніпровського оцифровують в державному історико-культурному заповіднику "Тустань".
Як повідомлялось, у Збройних Силах створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину України під час війни.
Як зауважили у Генштабі, створення підрозділу є частиною імплементації положень статті 7 другої частини Гаазької конвенції, яка зобов'язує держави забезпечувати збереження культурних об'єктів навіть у надзвичайних обставинах.
Так 11 грудня під час 19-го засідання Комітету із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту, що проходило в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" та Одеському літературному музею було надано статус посиленого захисту відповідно до Гаазької конвенції 1954 року та її Другого протоколу 1999 року.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.