Фото: Jonas Walzberg / dpa
Про це повідомляється на сайті Норвезького управління імміграції, передає Рубрика.
Так, Норвегія визнала безпечними ще вісім областей:
Це на додаток до шести західних областей, які норвезький уряд визнав безпечними у вересні 2024 року:
У Норвезькому управлінні імміграції пояснили, що безпечними областями вважають ті, де українська влада здебільшого контролює ситуацію, а росія не має або має мінімальний контроль та вплив.
Жителі цих областей не зможуть отримати колективний захист. Це також стосується тих, хто проживав на території цих областей щонайменше останні 6 місяців.
Хоча у Норвезькому управлінні імміграції зазначили, що заздалегідь не можуть сказати, що вважатимуть останнім постійним місцем проживання.
Крім того, в управлінні пообіцяли в індивідуальному порядку розглядати заявки навіть від жителів областей, які Норвегія вважає безпечними. Однак пояснюють, що критерії для отримання індивідуального захисту будуть "набагато суворіші", ніж для колективного. Претенденту треба буде довести, що українська влада не змогла надати йому захист.
Зміни торкнуться біженців, які подали заявку на захист від 13 січня 2025 року. Також вони стосуватимуться тих, хто подав заявку на захист з 28 вересня 2024 року й досі не отримав відповіді.
Зазначимо, що раніше 47% опитаних українських біженців у Норвегії зізналися, що не хочуть повертатися до України навіть після закінчення війни. Також в Управлінні з питань інтеграції та різноманітності зауважили, що до Норвегії з України стали частіше приїжджати хлопці-підлітки.
Тимчасовий захист для українських біженців в інших країнах
Нагадаємо, що тимчасовий механізм захисту для українців, що шукали прихистку від повномасштабної війни на території Євросоюзу, запрацював в багатьох країнах 4 березня 2022 року.
У Сполучених Штатах Америки ухвалили рішення про продовження статусу тимчасового захисту (Temporary Protected Status, TPS) для громадян України ще на 18 місяців.
31 грудня стало відомо, що Велика Британія надала притулок понад 300 тисячам українців, які через повномасштабне вторгнення росії змушені були залишити свою країну.
Також 21 грудня Палата депутатів, нижня палата парламенту Чехії схвалила в третьому читанні збір законів Lex Ukraine VII, які дозволяють продовжити тимчасовий захист шукачів притулку з України ще на рік.
Варто додати, що 25 червня Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українців, які знайшли прихисток в ЄС від російської агресії.
Відомо що у низці європейських країн українцям виплачуватимуть до 5300 євро за дострокове повернення додому.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.