Міноборони України поглиблює співпрацю з НАТО в сфері наукових досліджень

Міністерство оборони України та Організація з науки та технологій НАТО (NATO Science and Technology Organization – STO) об'єднують зусилля для координації наукових досліджень у військовій сфері.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Міноборони.

За словами заступника міністра оборони, бригадного генерала юстиції Сергія Мельника, до цієї роботи будуть залучені:

  • Наукові установи.
  • Військові вищі навчальні заклади.
  • Військові частини та установи зі структури Міноборони.

Як зауважив офіцер, представники цих організацій братимуть участь у засіданнях Ради з науки й технологій НАТО (STB) та формуватимуть спільну програму діяльності.

Своєю чергою прокоментував ініціативу директор Департаменту військової освіти й науки Міноборони Володимир Мірненко. Він підкреслив, що поєднання досвіду українських науковців із сучасними інноваційними підходами НАТО сприятиме отриманню якісних результатів для обопільного використання в бойових умовах.

"Це додаткова можливість примножити наші зусилля у сфері безпеки та оборони. Досвід українських науковців у поєднанні із сучасними інноваційними підходами фахівців держав-членів НАТО має дати якісний результат для обопільного застосування в ході бойових дій", наголосив чиновник.

Мірненко додав, що йдеться не тільки про військово-технічну та технологічну компоненти, а й загалом розвиток воєнної науки як системоутворюючої сфери знань про закони, характер війни, підготовку збройних сил і держави до війни, форми та способи її ведення.

Зауважимо, що Організація з науки та технологій НАТО (STO) є допоміжним органом Альянсу, що задовольняє науково-технічні потреби НАТО та його партнерів шляхом обміну знаннями, інноваціями та розробками.

Нагадаємо, що Міністерство оборони також долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих електромереж з використанням відновлюваних джерел енергії.

Також було вирішено створити Спільний центру аналізу, підготовки та навчання Україна-НАТО (JATEC) — важливого стовпа практичної співпраці, щоб визначити та застосувати уроки війни Росії проти України та підвищити оперативну сумісність України з НАТО.

Варто додати, що більшість українців підтримують членство України в Європейському Союзі та НАТО, при цьому вступ до Північноатлантичного альянсу є більш пріоритетним.

Свіжі дописи

  • Новини

Уперше Головнокомандувач ЗСУ відреагував на заяви про переведення військовослужбовців Повітряних сил у піхоту

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський пояснив, чому деяких військовослужбовців переводять у піхоту, і запевнив,… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Засновник Telegram Дуров під час суду пообіцяв покращити модерацію застосунку

Засновник Telegram Павло Дуров під час слухань у суді Франції пообіцяв покращити модерацію контенту в… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Україна попри війну сучасніша в певних сферах, ніж деякі країни Європи, – Пісторіус

Україна, попри війну з російською федерацією, демонструє сучасний підхід до багатьох сфер, який перевершує деякі… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Під час останньої атаки рф у Києві ракета пошкодила McDonald’s на Лук’янівці

18 січня внаслідок російської балістичної атаки у Києві уламками ракети був пошкоджений ресторан мережі швидкого харчування… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

Окупанти атакували шість громад на Сумщині, здійснивши понад 40 обстрілів

Протягом минулої доби російсько-окупаційні війська здійснили 41 обстріл шести прикордонних громад Сумської області. Про це… Читати більше

Sunday January 19th, 2025
  • Новини

На знак протесту проти угоди з ХАМАС три міністри Ізраїлю подали у відставку

На знак протесту проти угоди з ХАМАС ізраїльська ультраправа партія Otzma Yehudit. Три міністри подали… Читати більше

Sunday January 19th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.