Міноборони України поглиблює співпрацю з НАТО в сфері наукових досліджень

Міністерство оборони України та Організація з науки та технологій НАТО (NATO Science and Technology Organization – STO) об'єднують зусилля для координації наукових досліджень у військовій сфері.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Міноборони.

За словами заступника міністра оборони, бригадного генерала юстиції Сергія Мельника, до цієї роботи будуть залучені:

  • Наукові установи.
  • Військові вищі навчальні заклади.
  • Військові частини та установи зі структури Міноборони.

Як зауважив офіцер, представники цих організацій братимуть участь у засіданнях Ради з науки й технологій НАТО (STB) та формуватимуть спільну програму діяльності.

Своєю чергою прокоментував ініціативу директор Департаменту військової освіти й науки Міноборони Володимир Мірненко. Він підкреслив, що поєднання досвіду українських науковців із сучасними інноваційними підходами НАТО сприятиме отриманню якісних результатів для обопільного використання в бойових умовах.

"Це додаткова можливість примножити наші зусилля у сфері безпеки та оборони. Досвід українських науковців у поєднанні із сучасними інноваційними підходами фахівців держав-членів НАТО має дати якісний результат для обопільного застосування в ході бойових дій", наголосив чиновник.

Мірненко додав, що йдеться не тільки про військово-технічну та технологічну компоненти, а й загалом розвиток воєнної науки як системоутворюючої сфери знань про закони, характер війни, підготовку збройних сил і держави до війни, форми та способи її ведення.

Зауважимо, що Організація з науки та технологій НАТО (STO) є допоміжним органом Альянсу, що задовольняє науково-технічні потреби НАТО та його партнерів шляхом обміну знаннями, інноваціями та розробками.

Нагадаємо, що Міністерство оборони також долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих електромереж з використанням відновлюваних джерел енергії.

Також було вирішено створити Спільний центру аналізу, підготовки та навчання Україна-НАТО (JATEC) — важливого стовпа практичної співпраці, щоб визначити та застосувати уроки війни Росії проти України та підвищити оперативну сумісність України з НАТО.

Варто додати, що більшість українців підтримують членство України в Європейському Союзі та НАТО, при цьому вступ до Північноатлантичного альянсу є більш пріоритетним.

Свіжі дописи

  • Новини

Глава МЗС Польщі привіз до США “Шахед”, який збили українські оборонці

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський привіз на конференцію консерваторів CPAC у США іранський "шахед". Цей дрон-камікадзе… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

З реєстру виключили чотири непрацюючі індустріальні парки: рішення Уряду

 21 лютого Кабінет Міністрів ухвалив рішення про виключення чотирьох індустріальних парків із реєстру індустріальних парків України.… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У Львові над могилами українських Героїв у небо запустять промені пам’яті

До третьої річниці повномасштабного вторгнення російської федерації 23 лютого у Львові вшанують пам’ять усіх полеглих… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

Укрзалізниця запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні

З 27 лютого «Укрзалізниця» запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні — у складі поїзда… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

У грецьких Салоніках до річниці вторгнення рф в Україну відкрили виставку “Покоління війни”

До третьої річниці повномасштабного вторгнення рф консульство України в Салоніках, Федерація грецьких товариств України та… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Новини

З січня рейтинг Зеленського підвищився до 65%. Проте Залужному довіряють більше

Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше

Friday February 21st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.