fbpx
Сьогодні
15:31 18 Січ 2025

У Харкові представили концепцію розвитку велосипедного руху та транспортної інфраструктури

Фото: РЕДПОСТ

У Харкові відбулася публічна дискусія "Відбудова Харкова. Влада + громада: транспорт", де було представлено проєкт Концепції розвитку велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури у місті.

Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначають, концепція, розроблена компанією "РС Інженерінг" за замовленням міського департаменту будівництва та шляхового господарства. Вона передбачає створення близько 757 км веломаршрутів. Планується, що:

  • 349 км складуть магістральні шляхи,
  • 272 км – периферійні,
  • 127 км – рекреаційні.

На сьогодні у Харкові є лише близько 30 км велодоріжок, решта – це "стихійні" маршрути, які використовують велосипедисти.

велосипедна інфраструктура Харків

Фото: Укрінформ

Розробники представили карти-схеми шляхів з урахуванням основних центрів тяжіння жителів.

велосипедна інфраструктура Харків

Фото: Укрінформ

велосипедна інфраструктура Харків

Фото: Укрінформ

Ключовою ідеєю є інтеграція веломережі у загальну транспортну систему міста, що включає:

  • облаштування велопарковок,
  • можливості перевезення велосипедів у громадському транспорті,
  • створення місць сервісу та велопрокату.
велосипедна інфраструктура Харків

Фото: Укрінформ

Під час заходу також обговорили розвиток міського транспорту. Зокрема, заступник директора департаменту Володимир Матяс прокоментував доцільність закупівлі електробусів, наголосивши на їхній перевазі перед тролейбусами з автономним ходом через більший запас ходу.

Чиновник зазначив, що з часом тролейбуси з автономним ходом можуть стати звичайними тролейбусами через зношені акумулятори, що є дорогими для заміни. Натомість ефективність електробусів у Харкові можна буде оцінити лише після певного періоду експлуатації.

"Жоден тролейбус з підвищеним автономним ходом не буде мати такий запас ходу, як електробус. Тобто треба оцінювати кожен елемент транспортної інфраструктури окремо. Якщо вже ми стали на шлях закупівлі електробусів, то тільки експлуатація покаже, як вони будуть поводитись у нас.

Ви знаєте, що деякі міста Європи, наприклад, повністю відмовилися від електробусів, їх немає. А деякі міста, навпаки – переходять повністю на електробуси. Тобто це такий досвід кожного міста окремо", – пояснив він.

Як повідомлялося, депутати Харківської міської ради на позачерговій сесії 20 грудня 2024 року затвердили "План сталої міської мобільності". Цей стратегічний документ визначає напрямки розвитку транспортної інфраструктури до 2050 року.

Основними цілями плану є:

  • вдосконалення освітлення вулиць;
  • впровадження систем інформування про загрозу надзвичайних ситуацій;
  • облаштування захисних споруд поблизу зупинок;
  • модернізація наземного громадського транспорту;
  • врахування потреб зарядки електромобілів.

Окрім того, у плані на 25 років прописане будівництво нових станцій метрополітену, облаштування велосипедної інфраструктури, створення пішохідної зони в центрі міста, впровадження безбар'єрних тротуарів.

Нагадаємо, що ДП "Ліси України" розглядає новий підхід до патрулювання лісів – це можливість перейти на електровелосипеди, які нададуть можливість зекономити на пальному та будуть екологічно чистими та значно дешевшими в обслуговуванні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: