Фото: з відкритих джерел
Про це Генеральний штаб ЗСУ повідомляє у Фейсбуці, пише Рубрика.
"Ворог продовжує застосовувати проти Сил оборони спеціальні боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами. Поруч із звичайними засобами вогневого ураження противник застосовує боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами, такі як К-51 та РГ-ВО, які є засобами боротьби із заворушеннями та заборонені для використання у якості засобів ведення війни", – ідеться у повідомленні.
Також Генштаб відмітив значну частку боєприпасів, що містять небезпечні хімічні сполуки невстановленого типу. У грудні 2024 року підрозділами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки Сил підтримки Збройних Сил України зафіксовано 434 випадки застосування таких боєприпасів.
Загалом, із лютого 2023 року зафіксовано 5389 випадків використання небезпечних хімічних речовин.
З початком широкомасштабного вторгнення росії проти України підрозділами радіаційної, хімічної, біологічної розвідки здійснювалась безпосередня фіксація випадків застосування небезпечних хімічних речовин на полі бою.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру.
У Генштабі підкреслили, що рф грубо порушує правила ведення війни, ігнорує норми та зобов'язання щодо Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну із отруєнням хімічними речовинами, які застосовують росіяни, госпіталізували понад 2 тисячі українських військовослужбовців, троє померли.
"Рубрика" розповідала про те, як забруднення може поширюватися після здійснення ворогом атак на хімічні та інші підприємства, а також як протистояти їхнім наслідкам у довготривалій перспективі. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Атаки росії на хімічні підприємства: яка небезпека для води і ґрунтів і як її визначити?"
До того ж "Рубрика" писала про ознаки, за якими можна визначити, яка хімічна зброя була застосована, та розбирала покрокові інструкції евакуації та першої допомоги. Читайте про це у нашій статті:"Що робити в разі хімічної небезпеки: найгарячіші точки в Україні та інструкції в разі атаки".
З 27 лютого «Укрзалізниця» запускає перший дитячий вагон у міжнародному сполученні — у складі поїзда… Читати більше
До третьої річниці повномасштабного вторгнення рф консульство України в Салоніках, Федерація грецьких товариств України та… Читати більше
Соціологи зафіксували різке зростання рейтингу Володимира Зеленського останнім часом. Як і раніше, його випереджає Валерій… Читати більше
Європейський Союз не вимагає проведення виборів в Україні, бо, по-перше, не може диктувати свої умови,… Читати більше
У понеділок, 24 лютого, Франція та Естонія проведуть зустріч європейських міністрів оборони, під час якої обговорять… Читати більше
21 лютого відбулася телефонна розмова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з Високим представником ЄС, Віце-президентом Європейської… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.