Незаконний перетин кордону ухилянтами: поліція проводить понад 200 обшуків у 19 регіонах
Співробітники Національної поліції для виявлення причетних до організації незаконного перетину кордону військовозобовʼязаними проводять понад 200 обшуків у 19 регіонах України.
Про це у Фейсбуці повідомляє Національна поліція, передає Рубрика.
Обшуки проводяться за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.
Правопорушення щодо незаконного перетину кордону вчиняються шляхом:
- здійснення шахрайств,
- підробки документів,
- несанкціонованого втручання у роботу електронних реєстрі,
- підкупу службових осіб.
Подробиці будуть оприлюднені після завершення слідчих дій, підкреслили у поліції.
Євросоюз запроваджує нову процедуру перетину кордону, у тому числі й для українців: деталі
Як повідомлялось раніше, в Україні у результаті 600 обшуків оголошені понад 60 підозр організаторам та учасникам незаконних схем переправлення військовозобов'язаних через кордон.
Як розповіли поліціянти, серед викритих схем:
- Переправлення поза пунктами пропуску — через ліс, річку, або в багажниках авто.
- Підробка документів — довідок про стан здоров'я, рішень військово-лікарських комісій (ВЛК) чи даних інформаційної системи "Шлях".
- Фіктивні документи про непридатність до служби — для виключення з військового обліку.
Правоохоронці зауважили, що фігурантами справ стали: керівники лікарень різного рівня, посадовці територіальних центрів комплектування (ТЦК), медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та військово-лікарських комісій (ВЛК), цивільні особи.
Вони пропонували військовозобов'язаним різні схеми перетину кордону. На кшталт, отримати довідку ВЛК про непридатність до військової служби з виключенням із військового обліку чи зробити підробні документи, що надають право виїзду за кордон.
Серед найпопулярніших пропозицій – перейти кордон поза межами пунктів пропуску – лісом, човном або в гідрокостюмі річкою, у багажнику вантажівки або жіночому одязі.
Схеми реалізовувалися через закриті Telegram-канали та знайомих. Вартість послуг залежала від способу переправлення та складала від $5 до $22 тисяч.
Нагадаємо, що 10 січня Національна поліція почала масштабну спецоперацію з викриття нелегальних каналів вивезення військовозобов'язаних чоловіків за кордон. Вже провели понад 600 обшуків по всій країні.
Варто додати, що з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну прикордонники зафіксували 40,5 тисяч адміністративних порушень, пов'язаних із незаконним перетином адміністративної межі або спробами його здійснити.
Тільки 27 грудня прикордонники Чернівецького загону затримали в горах чотирьох мешканців Запорізької області, які намагалися незаконно потрапити до Румунії.