У чому проблема?
Метро — це найпопулярніший спосіб пересування Києвом. Для багатьох дорога може займати до двох годин на день. Як витратити їх цікаво та з користю?
Яке рішення?
Спільно з Київським метрополітеном книгарня "Сенс" запустила ініціативу з популяризації читання "Читай в метро".
"Ми помітили, що кількість пасажирів метро з гаджетами значно вища за кількість людей з книжкою. Саме тому з'явилася ідея мотивувати киян присвятити час поїздки читанню. Якщо протягом робочого тижня по 2 години на день читати у метро, то за 10 годин можна спокійно прочитати захопливу книгу", — говорить Олексій Ерінчак, засновник книгарень "Сенс".
Ініціатива "Читай в метро" нагадує: читати можна завжди і будь-де. Щоденні поїздки громадським транспортом — це чудова нагода прочитати декілька сторінок та відволіктися від проблем та буденних справ.
Як це працює?
На відео "Сенс" закликає: "Серед шуму екранів знайди тишу сторінок".
"Це наш спосіб сказати: навіть у напруженому ритмі міста існує простір і час для книги", — кажуть у книгарні.
"Кожен обирає зручний йому формат, але, як на мене, паперова книга — це якраз один із способів відпочити від екранів, поринути в історію, без сповіщень та інших подразників. А ще, коли людина читає паперову книжку, вона стає прикладом для інших", — розмірковує Олексій Ерінчак.
Які жанри найбільше підходять для "метрочитання"?
"Однозначно, ті, які ви любите!" — коментує засновник "Сенсу". Якщо книжка вам цікава — мало які подразники навколо можуть змусити відволіктись від читання. Звісно, саме для читання у метро — чим коротші розділи, тим краще: навряд чи комусь сподобається регулярно проїжджати свою зупинку чи перериватись посередині сцени, що розвивалася останні 30 сторінок.
А, наприклад, Анастасія Євдокимова, кураторка книжкового клубу в "Сенсі", у коментарях до відеоролика радить спробувати читати поезію, особливо якщо ви не витрачаєте багато часу у транспорті.
В команді "Сенсу" продовжують думку:
"Ми встигаємо прожити лише одне життя, а можемо більше – якщо будемо робити це з персонажами книжок. Тож, може вийти така собі невеличка «подорож плюс»:
Крім того, сьогодні ми проводимо час в метро це не тільки під час поїздок, а й під час тривог. Пережити ці неприємні моменти теж може допомогти книга.
"Як мінімум, це гарно відволікає, а отже, може знизити хвилювання. Ти поринаєш у сюжет і перемикаєш свою увагу на героїв чи тематику. Глибина метро захищає від ракет та дронів, а книжка наповнює нас своїм вмістом і витісняє тривожні думки", — каже Олексій Ерінчак.
Як можна долучитись до ініціативи?
Звісно, більше читати у метро! А ще:
"Коли ми відкривали перший «Сенс», я чув відгук «зараз ніхто не читає», і навіть сьогодні я дуже часто чую від старших людей фразу «молодь не читає книжки». Одна з задач ініціативи — ламати ці стереотипи", — наголошує Олексій Ерінчак.
У книгарні "Сенс" сподіваються, що до цієї ініціативи долучаться лідери думок та блогери, які б своїми публічними рекомендаціями про те, що можна почитати в метро, розповідали про свій досвід.
Довідка:
"Сенс" — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Це книгарня-кав'ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. "Сенс" пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події.
Проєкт "Читай у метро" реалізований за сприяння Київського метрополітену у співпраці з українськими видавництвами "А-ба-ба-га-ла-ма-га", "ВСЛ", "Ранок", "Ukrainer", "Урбіно", "Бородатий тамарин", "Nebo BookLab Publishing", "Книголав", "Комора", "MAL'OPUS", "Markobook", "Твоя Підпільна Гуманітарка", "Stretovych", журналом Reporters.
Нагадаємо,"Рубрика" розповідала про книжковий клуб у "Сенсі" — і чому ви можете знову захотіти вести читацький щоденник. Докладніше про це читайте в нашому матеріалі "Шукати сенси: як книжковий клуб в центрі Києва збирає навколо себе спільноту".
Команда розробників з Києва здобула перемогу на престижному міжнародному хакатоні NASA International Space Apps Challenge.… Читати більше
У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та очільники й представники зовнішньополітичних відомств країн… Читати більше
За тиждень у Львові госпіталізували трьох хлопчиків віком 10, 11 та 15 років, перед обличчями… Читати більше
Обраний президент США Дональд Трамп оголосив, що розпорядився перенести основні заходи в день його інавгурації… Читати більше
У свіжому оновленні Армія+ з'явилися три нових рапорти: на приймання та здавання посади, а також… Читати більше
Срібний призер Олімпіади-2024 зі спортивної гімнастики Ілля Ковтун змінює спортивне громадянство. Український гімнаст подав документи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.
Навесні втретє відбудеться фестиваль "Книжкова країна": деталі
У столиці Латвії відкрилася перша "Українська книгарня"
Розвиток культури без бар'єрів: українці можуть отримати гранти на створення інклюзивних видань