Фото: зображення з відео Facebook
У чому проблема?
Метро — це найпопулярніший спосіб пересування Києвом. Для багатьох дорога може займати до двох годин на день. Як витратити їх цікаво та з користю?
Яке рішення?
Спільно з Київським метрополітеном книгарня "Сенс" запустила ініціативу з популяризації читання "Читай в метро".
"Ми помітили, що кількість пасажирів метро з гаджетами значно вища за кількість людей з книжкою. Саме тому з'явилася ідея мотивувати киян присвятити час поїздки читанню. Якщо протягом робочого тижня по 2 години на день читати у метро, то за 10 годин можна спокійно прочитати захопливу книгу", — говорить Олексій Ерінчак, засновник книгарень "Сенс".
Ініціатива "Читай в метро" нагадує: читати можна завжди і будь-де. Щоденні поїздки громадським транспортом — це чудова нагода прочитати декілька сторінок та відволіктися від проблем та буденних справ.
Як це працює?
Метролайт акції "Читай у метро". Фото: книгарня "Сенс"
На відео "Сенс" закликає: "Серед шуму екранів знайди тишу сторінок".
"Це наш спосіб сказати: навіть у напруженому ритмі міста існує простір і час для книги", — кажуть у книгарні.
"Кожен обирає зручний йому формат, але, як на мене, паперова книга — це якраз один із способів відпочити від екранів, поринути в історію, без сповіщень та інших подразників. А ще, коли людина читає паперову книжку, вона стає прикладом для інших", — розмірковує Олексій Ерінчак.
Які жанри найбільше підходять для "метрочитання"?
Читання в метро. Фото: фейсбук-спільнота "Підземне київське читання"
"Однозначно, ті, які ви любите!" — коментує засновник "Сенсу". Якщо книжка вам цікава — мало які подразники навколо можуть змусити відволіктись від читання. Звісно, саме для читання у метро — чим коротші розділи, тим краще: навряд чи комусь сподобається регулярно проїжджати свою зупинку чи перериватись посередині сцени, що розвивалася останні 30 сторінок.
А, наприклад, Анастасія Євдокимова, кураторка книжкового клубу в "Сенсі", у коментарях до відеоролика радить спробувати читати поезію, особливо якщо ви не витрачаєте багато часу у транспорті.
В команді "Сенсу" продовжують думку:
"Ми встигаємо прожити лише одне життя, а можемо більше – якщо будемо робити це з персонажами книжок. Тож, може вийти така собі невеличка «подорож плюс»:
Читання в метро. Фото: фейсбук-спільнота "Підземне київське читання"
Крім того, сьогодні ми проводимо час в метро це не тільки під час поїздок, а й під час тривог. Пережити ці неприємні моменти теж може допомогти книга.
"Як мінімум, це гарно відволікає, а отже, може знизити хвилювання. Ти поринаєш у сюжет і перемикаєш свою увагу на героїв чи тематику. Глибина метро захищає від ракет та дронів, а книжка наповнює нас своїм вмістом і витісняє тривожні думки", — каже Олексій Ерінчак.
Як можна долучитись до ініціативи?
Метролайт акції "Читай у метро". Фото: книгарня "Сенс"
Звісно, більше читати у метро! А ще:
"Коли ми відкривали перший «Сенс», я чув відгук «зараз ніхто не читає», і навіть сьогодні я дуже часто чую від старших людей фразу «молодь не читає книжки». Одна з задач ініціативи — ламати ці стереотипи", — наголошує Олексій Ерінчак.
У книгарні "Сенс" сподіваються, що до цієї ініціативи долучаться лідери думок та блогери, які б своїми публічними рекомендаціями про те, що можна почитати в метро, розповідали про свій досвід.
Довідка:
"Сенс" — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Це книгарня-кав'ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. "Сенс" пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події.
Проєкт "Читай у метро" реалізований за сприяння Київського метрополітену у співпраці з українськими видавництвами "А-ба-ба-га-ла-ма-га", "ВСЛ", "Ранок", "Ukrainer", "Урбіно", "Бородатий тамарин", "Nebo BookLab Publishing", "Книголав", "Комора", "MAL'OPUS", "Markobook", "Твоя Підпільна Гуманітарка", "Stretovych", журналом Reporters.
Нагадаємо,"Рубрика" розповідала про книжковий клуб у "Сенсі" — і чому ви можете знову захотіти вести читацький щоденник. Докладніше про це читайте в нашому матеріалі "Шукати сенси: як книжковий клуб в центрі Києва збирає навколо себе спільноту".
Канцлер Німеччини Олаф Шольц вірить, що зможе зберегти свою посаду після виборів до Бундестагу. Вони… Читати більше
Наступного тижня український уряд розпочне роботу над укладенням угоди про корисні копалини та гарантії безпеки… Читати більше
Скандали на пісенному конкурсі "Євробачення" розпочинаються задовго до його початку. Зокрема, італійці вимагають дискваліфікувати представника… Читати більше
Президент Володимир Зеленський провів телефонні розмови з премʼєр-міністрами Нідерландів, Албанії, Великої Британії і Греції та… Читати більше
Кластер для виробників військових технологій Brave1 запустить онлайн майданчик для продажу безпілотників, засобів зв’язку, запчастин та… Читати більше
У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили ураження нафтоперекачувальної станції "Нововеличківська" у Краснодарському краї російської… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.
Навесні втретє відбудеться фестиваль "Книжкова країна": деталі
У столиці Латвії відкрилася перша "Українська книгарня"
Розвиток культури без бар'єрів: українці можуть отримати гранти на створення інклюзивних видань