fbpx
Сьогодні
11:39 17 Січ 2025

В Україні провели моніторинг доступності будівель та споруд - безбар'єрними є лише 20%

English version here

Ілюстративне фото

Мінрозвитку за результатами моніторингу та оцінки ступеня безбар'єрності об'єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю повідомляє, що серед 93 тис. об'єктів, які пройшли у 2024 році оцінку ступеня безбар'єрності від Міністерства розвитку громад та територій України, доступними для людей з обмеженнями є лише 20%.

Про це Мінрозвитку пише у Фейсбуці, інформує Рубрика.

"За підсумками цього року (2024-го – ред.) обстежено 93 тис. об'єктів, що є суттєвим зростанням порівняно з минулим роком, коли було перевірено близько 54 тисяч.

Загальні результати моніторингу показати, що 20 % об'єктів є безбар'єрними", – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що у 2024 році вперше для обстеження, окрім будівель та споруд, було включено:

  • вулиці,
  • зупинки громадського транспорту,
  • об'єкти благоустрою.

За підсумками моніторингу, найкращий показник безбар'єрності виявився серед:

  • закладів охорони здоров'я (43% безбар'єрних),
  • центрів надання адміністративних послуг (41%),
  • банків (36%).

У розрізі визначення доступності вулиць, доріг, а також об'єктів благоустрою безбар'єрними є 22% від загальної кількості досліджених об'єктів, з них вищими показниками наділені:

  • зупинки громадського транспорту (28%),
  • вулиці, що ведуть до лікарень (25%).

Щодо об'єктів благоустрою та пішохідних шляхів руху на центральних вулицях, відповідно, 22% та 16% є безбар'єрними.

До регіонів з вищим ступенем безбар'єрності віднесено Закарпатську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Одеську, Миколаївську, Рівненську, Чернігівську, а також Харківську області.

Слідом за ними ступінь безбар'єрності демонструють відповідні показники Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська області та місто Київ.

Як повідомлялось, Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору до 2030 року була ініційована першою леді Оленою Зеленською та ухвалена Кабінетом міністрів у 2021 році. Мета стратегії – створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров'я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.

Також в Україні мають намір удосконалити систему моніторингу ефективності заходів з безбар'єрності та інклюзивності: за підсумками минулого року тільки 22% з 54 тисяч досліджуваних об'єктів були безбар'єрними. Крім цього, хочуть посилити контроль за новими будівельними нормами, де передбачене досить широке коло застосування норм безбар'єрності.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: