fbpx
Сьогодні
14:43 17 Січ 2025

У Відні після п’ятирічної перерви відбудеться благодійний Український бал

Фото: Ілюстративне

У столиці Австрії, після п'ятирічної перерви, 15 лютого знову відбудеться благодійний Український бал, покликаний більше розповісти про українську класичну культуру, але також – зібрати кошти на реабілітаційний центр в Україні.

Про це інформує Укрінформ, цитує Рубрика.

У чому проблема?

"Український бал сьогодні – це своєрідна можливість встановити історичну справедливість та більше дізнатися про українську культуру. Особливо українську класичну культуру, мову, інтелектуальне життя та зв'язок інтелігенції між Україною та Австрією.

Також у цей нелегкий час, коли Україна захищає цінності демократії та свободи, важливо привернути увагу до цієї боротьби та необхідності збереження життів", – повідомила у коментарі Укрінформу членкиня правління Товариства української молоді в Австрії (ТУМА), співзасновниця Українського балу Лідія Акришора.

Яке рішення?

Тому у Відні 15 лютого знову пройде благодійний Український бал, покликаний більше розповісти про українську класичну культуру. Це відбудеться вже вшосте. 

"Крім того, під час балу збиратимуться кошти на реабілітаційний центр "Відродження" для постраждалих від російської агресії", – зазначила Акришора.

Як це працює?

Його проводить Товариство української молоді в Австрії, яке цього року разом з шостою річницею балу відзначає 15 років своєї діяльності. Як і всі попередні роки, організатори обіцяють цікаве поєднання віденської класики та українського шарму.

У 2025 році бал вже вдруге проходитиме в палаці Ферстель (Palais Ferstel) та кафе Централь (Café Central), які є відомими туристичними принадами австрійської столиці. При цьому, історичне кафе Централь має й український слід – багато представників української інтелігенції, зокрема, Іван Франко, Леся Українка, Олена Пчілка, Михайло Драгоманов, частенько бували тут, працюючи чи навчаючись у Відні.

За правилами віденських балів вечір відкриватимуть дебютанти (пари хлопців та дівчат) полонезом та віденським вальсом.

Дебютантки на паркеті в палаці Ферстель красуватимуться у сукнях української дизайнерки Марії Шамедько, яка створює колекції сучасного одягу з ручним вишиттям. Прикрашатимуть дебютанток аксесуари – тіари та браслети – від віденської дизайнерки Niely Hoetsch.

На шостій річниці балу українська співачка Оксана Муха виконає наживо пісню "Де ти є" легенди української джазово-естрадної музики Квітки Цісик. Саме під цю романтичну мелодію дебютанти й танцюватимуть віденський вальс. Також на відкритті балу заспівають оперні співаки Олена Лезер та Микола Губчук.

Окремою родзинкою програми стане виступ віртуоза-скрипаля, фіналіста програми "Україна має талант" Олександра Божика.

На балу публіку розважатиме своїми мелодіями добре знаний австрійський оркестр Ziehrer Hofball Orchester, а джазовий та грайливий настрій забезпечить гурт Vienna Jazz Melange.

"Як і попередні роки слоганом балу є "Допомагай, танцюючи". Він зрозуміло і влучно пояснює благодійну мету балу, коли гості для того, щоб зробити хороший вклад в суспільство, мають всього лише купити квиток на Український бал та насолоджуватися незабутнім вечором.

Під час 6-го Українського балу ми збираємо кошти на реабілітаційний центр "Відродження" у Бережанах", – зазначила Акришора.

Довідка

5-й благодійний Український бал проходив у Відні 15 лютого 2020 року у палаці Ферстель та кафе Централь. Щороку зібрані під час благодійної лотереї кошти направлялися на потреби двох дитячих будинків в Україні.

На п'ятому Українському балі вдалося зібрати понад 5 тис. євро, які були спрямовані на надання стипендій для обдарованих студентів з малозабезпечених сімей.

Як повідомлялось, громадська організація "Жіноча Ліга" оголошує ініціативу для дівчат 14–17 років з усієї України. Проєкт "Girls Empowerment Academy 1.0" є шляхом до впевненості, лідерства та активної участі в житті громади, де кожна може стати рушієм позитивних змін.

Нагадаємо, що "Рубрика" поспілкувалася з ініціаторами проєкту, в рамках якого вдалося запустити 20 студій в 12 областях України. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "KONTENTA: як працює мережа студій аудіовізуального контенту, де підлітки можуть створювати свій продукт".

Також "Рубрика" розповідала, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читайте про це у нашій статті: "Захотілося практично допомогти країні": як підлітки створюють інновації для розмінування України.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: