Фото: з відкритих джерел
Про це пише "Рубрика" із посиланням на Центр демократії та верховенства права.
Як повідомила Національна поліція України у відповідь на запит Центру демократії та верховенства права, минулоріч у ДТП:
Це новий тривожний рекорд за останні три роки.
Загалом же за цей час аварії забрали життя 476 дітей, ще понад 12,7 тисяч – зазнали поранень.
Водночас, за даними Офісу Генерального прокурора, від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинули 596 дітей, ще 1723 – отримали травми різних ступенів тяжкості.
Обидві цифри – жахливі, однак держава та суспільство докладають максимум зусиль, аби захистити українських дітей (і не лише їх) від загроз війни. Водночас дорожня безпека часто лишається поза увагою, хоча це об'єктивно легший виклик, ніж російські ракети і дрони.
"Ця статистика шокує, адже держава здатна запобігати смертям та травматизму дітей, підвищивши безпеку руху. Для цього слід посилити контроль та збільшити санкції за некористування ременями безпеки, автокріслами та за перевищення швидкості. Адже саме надмірна швидкість лишається основною причиною ДТП з загиблими та травмованими", – повідомила Олеся Холопік, директорка ЦЕДЕМ.
Як пояснюють у Кампанії "За безпечні дороги", засоби безпеки є критично важливими. Адже, за даними ВООЗ, автокрісла знижують ризик смерті немовлят на 70%, а дітей – на 54-80%. Тоді як ремені безпеки знижують летальність на 40-50% для пасажирів на передніх сидіннях і на 25% для пасажирів позаду. А ще – захищають інших учасників руху: пристебнутий водій легше утримає контроль над автівкою під час аварії і уникне нових зіткнень.
Саме тому держава має вважати ігнорування ременів та крісел серйозним порушенням, яке загрожує життям сотень людей, кажуть у Центрі демократії та верховенства права. Однак крім санкцій, потрібне і просвітництво: зокрема, пояснювати батькам, що дотримання цих простих правил рятує їхніх дітей.
У Центрі впевнені, що втілювати такі зміни Україна може і під час війни, адже у нас вже є успішний досвід реформ, яких вимагав ЄС для початку переговорів.
Хоча Євросоюз не вимагає окремих змін щодо підвищення безпеки дорожнього руху, проте вже зараз варто впроваджувати кращі практики тих же країн-учасниць ЄС, які зможуть врятувати життя та здоров'я тисяч українців на дорогах.
Яке тут може бути рішення?
Команда Центру демократії та верховенства права називає те, над чим потрібно працювати:
Нагадаємо, 29 жовтня 2019 року Верховна Рада проголосувала за введення штрафів за перевезення дітей без автокрісел. Рішення прийнято у другому читанні.
Також повідомлялось, що застосування пішоходами світловідбивних елементів в темний час доби знижує імовірність наїзду автомобілів на 85%.
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка врегулює трансплантацію тканин в Україні. Відповідні зміни внесено відповідно до… Читати більше
П'ятикласник з Кременчука на Полтавщині Даніель Свірідов розробив власну авторську методику швидких обчислень. Учень Першої… Читати більше
Сьогодні ЗМІ стало відомо, що США нібито погрожували Україні відключити Starlink у разі відмови від… Читати більше
Одеська філармонія, попри пошкодження будівлі внаслідок ворожої атаки 31 січня, не зупинила своєї діяльності. Саме… Читати більше
В Одесі чоловік під час перевірки військово-облікових документів розпилив газ в обличчя військовому ТЦК та стріляв в його бік.… Читати більше
Чергова група фахівців Міністерства оборони України покращила управлінські навички в рамках курсів підвищення кваліфікації для… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.